Bilt Hamber Auto-Foam

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Uživatelský avatar
Ondrej2005
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: 05 čer 2018, 21:46
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tady jsou nějaké informace:

https://www.polishedbliss.co.uk/bilt-hamber-auto-foam

Chemical Basis Detergent-based
Cleaning Strength 9
Foaminess 6
Maximum Dwelling Time 5 minutes
pH 13 (alkaline)
Recommended Dilution Ratio 50:1 (water:product)
Recommended Dosage 200 ml (in a PA Foam Lance)
Strips Coatings No
Strips Sealants And Waxes No
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Nevím z čeho to jako berou ale je to blábol...
Docela dost jsem si s bilt hamber mailoval a řešil postupy a redeni přípravku. Ph to sice 13 má, ale v neredem stavu, takze vypovídající hodnota je podle mě nulová u výrobků co se ředi vodou. Měřil jsem to papirkama doma a výsledné ph taky záleží na vodě co člověk používá, ale nikdy to nemělo snad přes 9 jestli si to pamatuju dobre..
Docela nedávno dávali na fb obrázek jak správně ředit penu do foam lance a u karcher K5 mi to vychází při PIR(PANEL IMACT RATIO 4%) kolem 380ml což mě dost překvapilo protože až teď jsem si dal práci a fakt změřil co vystrika foam lance.
Osobně jsem používal 200ml a nemel jsem problém ze by nefungovala...
Po vyzkoušení 380ml jsem nepoznal rozdíl, mozna to delalo o trosicku lepší penu, ale jinak nic...
Jak budu mít chuť, tak zkusím na benzínové wapce, jestli bude rozdíl v tom objemu vystrikane vody a z toho plynoucí jiné PIR. Popřípadě zkusím vyměnit trysku ve foam lance za menší a zmerim znovu... Obrázek
radim19
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 24 zář 2017, 13:59

V jakém poměru ředit do ručního pěnovače abych neumyl i fusso?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

"Aplikuje se tak, aby výsledný poměr produktu s vodou dosáhl zhruba 4 % při dopadu na auto."
Je to spíš o vyzkoušení, co ti bude fungovat. Každá kombinace wapka, voda, pěna se chová trochu jinak. Já většinou naředím 1:3 - 1:2 (pěna:voda) do láhve, dám na pěnovači poměr na minimum a pak postupně přidávám dle potřeby.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

U ručního penovace nemas moc na výběr, musis naredit tak aby ti to delalo penu, kterou to dokáže vystriknout...
Das moc=hustá pena co jenom fluse
Das malo= jenom mléčná voda
U fussa se ale není potřeba bát skoro ničeho, vydrží i supermafrasol...
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Sorry, nějak jsem přehlédl ten ruční pěnovač :)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Roman
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018, 15:33

To vypadá dobře. Nemáte někdo v Praze nebo okolí vzorek. Koupil bych jednu dávečku na test. Včera už jsem nestihl koupit a vyzvednout. Dneaka jdu pro Glorii, tak aby neuschla. Jsem jak malej, v těhle věcech, ale znáte to, do pondělka daleko a přes tejden je časovej press.
Roman
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 27 lis 2018, 15:33

Tak jsem minulý týden koupil a včera zkusil. Mám jen ruční Glorii, ale na spláchnutí po zimě se to dalo. Aplikoval jsem dvě konvičky.

Moje pocity jsou následující. Většina špíny slezla, nebo spíš tak nějak povolila a dala se pak lehce spláchnout wapkou. Na kapotě i přes opakovanou aplikaci zůstaly vidět pruhy špíny co obtékají za jízdy auto. Přijde mi, že Meguiars Ultimate Liquid Wax aplikovaný těsně před koncem roku dostal docela na frak.

Na druhou stranu jsem to zkoušel poprvé a když přihlédnu k tomu, že jsem se auta rukavicí nedotkl, jde o velmi dobrý výsledek.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Nic lepšího momentálně na trhu asi není než tahle pena, takze je to maximum co můžeš s autem bez doteku udělat.
Jestli myslíš, že ten vosk dostal zabrat od te peny, tak auto foam je lsp safe( šetrná k voskum) takže mu neublížila, pokud si myslel že tam už po dvou měsících není, tak se není čemu divit, neni to zadnej trvanlivej vosk. Popřípadě může pomoct potom umejt rukavici, ale u tohodle vosku pochybuju...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Taky se to ale nejspis vztahuje pri aplikaci tak, aby vysledna pena byla 1:200, protoze samotny koncentrat ma pH kolem 11 a to pri redeni ve zpenovaci 1:20-10 vosk podle me zbasti celkem snadno (pokud tam teda byl) :D
Odpovědět