Metoda dvou kýblů (2BM) - diskuze

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

:clap: :clap: Konečně někdo napsal, jak to opravdu je, jakékoli sáhnutí na lak je nebezpečné, přesvědčil jsem se o tom sám na nově lakovaných dílech (+2 vrstvy hybridního vosku) na svém autě, jemné škrábanečky se vytvoří už po pár umytí a to jsem vždycky čistou rukavicí a vodou bral nejdříve právě ty lakované části a to samé při sušení - jen přikládat ručník, žádné tahy.
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

Presne tak, pokud mozno, tak na lak nesahat, a kdyz uz sahat, tak holt nebyt pak prekvapenej, ze tu a tam bude nejaky jemny skrabanec. Vetsina lidi ani poradne nevi, co dela laku velmi oblibene clayovani, maji to zapatlany vseljakejma lestenkama a voskama, ale jak se to jednou sunda a posviti na to, tak lidi byvaji prekvapeny. Na cerstve lakovanych dilech je obcas umeni vubec neco vylestit. Ne vsechny pasty si rozumi s novym lakem.

Uplne narovinu, buffovani keramiky je v tomhle docela svinstvo, hodne dlouho jsme spekulovali nad uterkama, co opravdu minimalne skrabou, dnes si troufam rict, ze mame knowhow i uterky, ktery v 98% zamezi vzniku jemnych skrabanecku i pri drive velmi narocnem buffovani profi keramiky. Ale i tak se holt zadari, klidne i v 8/10/12 vrstve a musi se keramika zlestit a aplikovat znova.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

A já myslel že jsem jediný,komu se po vyleštění nedaří udržet to v tom stavu a po několika mytí se vždy nějaké škrábance objeví. Myji jedním kýblem a suším normálně tahama. Na šetrné mytí v klidu a sušení přikládáním ručníku bych musel mít místo a ne veřejnou wapku. Tam by mě brzo vypískali a klepali by si na hlavu :D
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Já to na veřejný wapce dělám, ale v noci :D Navíc se mi zdá, že sušení přikládáním suší líp, ale to bude asi typem ručníku.

Co se týče dvoukýblovky, je pravda, že nepoužívám žádný grit guardy apod., takže to samozřejmě může mít nezanedbatelný vliv, jeden čas jsem jezdil umývat taky jen s jedním kýblem, hlavně v zimě, když na wapce netekla voda z kohoutku a musel jsem si vozit kanystry..stejně mám pak v té vodě minimum nečistot, většinu opláchnu wapkou a pak postupuju striktně odshora dolů od nově lakovaných k dodrbaným spodkům :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

On ten Grit není všespásnej, na YT je o tom dost videí, kde to někdo zkouší, jak moc se například víří bordel v kýblu bez Gritu, s Gritem, se dvěma... A ve finále z toho snad vyšly nejlíp dva Grity v jednom kyblu. :D
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Tak jak to tu čtu,tak jsem se celkem uklidnil.
Po rozleštění se mi totiž po cca 5 mytí také povedlo sem tam udělat lehounký škrábaneček.Myslel jsem,že jsem ničema,ale ono je to asi normální.
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Odpovědět