Aktívne peny (alkalicke, degreaserové atd...) - diskusia

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

To mel ale nekdo (myslim WildT) delal test ph ruznych veci a prave prewash nebyl moc neutral ale je mozne ze to bylo redenim
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Eddiee29: Supermafrasol toho veme nejvíce. To je hodně silný žrout.

Prewash není zcela Ph neutrální.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

mario-fm píše:To mel ale nekdo (myslim WildT) delal test ph ruznych veci a prave prewash nebyl moc neutral ale je mozne ze to bylo redenim
To byl Rety, ale je to tak, PreWash mel cca pH 8
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Neozin píše:Eddiee29: Supermafrasol toho veme nejvíce. To je hodně silný žrout.

Prewash není zcela Ph neutrální.
Ja vim ze jo, ale jelikoz jsem spravce vozoveho parku v praci tak si muzu dovolit na starsich autech hodne testovat :twisted:
Na starsi fabii jsem hodil blatnik a kapotu do bsd a ma za sebou 5x myti supermafrasol 15ml do 1500ml vody v rucnim zpenovaci a bsd porad funguje, takze uz jsem ho i jednou dal na svoje osobni auto jak ted bylo fakt extrémně spinave a fusso na mem blatniku fungovalo porad pekne, takze asi ted pres zimu kdy neni moc chut a pocasi budu pouzivat ten supermafrasol...
V lete samozrejme najedu na klasiku, ale ted proste nemuzu vytahnout wapku na dvore a udelat si tam kluziste. Vezmu startovaci booster, zapojim do nej kompresor z dojezdovky, napenim cely auto a okamzite splachuju bez jakehokoliv dotyku..
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Eddiee29 píše:Ja vim ze jo, ale jelikoz jsem spravce vozoveho parku v praci.
To je sen :D Chtel bych otestovat par veci a dospel jsem k nazoru ze byt dvorni detailer vozoveho parku nejake male firmy (kde ty auta najezdi plus minus stejne) by na to bylo idealni.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ono to zase neni moc idealni, jelikoz mam na starosti cechy a sedim v olomouci, tak mam u sebe jenom par aut(cca 15 ks), ktere toho zase nenajezdi tolik a jezdi kratke trasy, ale kdyby mel nekdo zajem, nebo napady.. :twisted::twisted:

Jenom k tomu mafrasolu jeste. Na rucnim myti kam se jezdilo s 750x li se pouzival a na tom aute neni poznat ze by to neco s lakem po 4letech udelalo, ale pan mi nechtel prozradit jeho redeni. Nicmene uz vim ze ten supermafrasol se 100% pouziva na mycce pirana v olomouci u obi jako predmyti. Musim tam s tema chlapama nejak pokecat a zjistit jejich pomer redeni..
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Ja mam jeste cca 20l maftasolu(znama k nemu ma pristup :dance4: ) a mrskam to na kola a motor neredeny :D jinak je pravda,ze to sebere vsechnu spinu. Jen je problem s RZ na autech na chvilku (zhnedne) a pokud se necha dele napr na chrompaketu,tak to tam udela mapy. Ale redeny bude urcite taky super. Do zpenovace (kaarcher) jsem ho nezkousel. Ja to mam hlavne na celni skla,narazniky a zrcatka a kola a podbehy,motory.
raym0n
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 11 zář 2013, 10:20

Moc pekna foto-recenze Valet Pro Advanced Neutral Snow Foam zde.
Od znameho budu mit litranek, tak se tesim na prvni osobni zkusenosti. (Zatim jsem totiz pouzival pouze VP PreWash do foamlance, takova nouzovka, ale nekradlo to vosk a cena a univerzalnost super)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Napster: Tyjo jestli valíš ten Mafra supermafrasol neředěný, tak to je teda hodně brutální. Já ho ředím 1:10 a sundá skoro všechno.

Měl jsem tu auto, které mělo kola asi 2 roky nemyté. No prostě pracant. Supermafrasol jsem zředil 1:1, nastříkal na kola a stačilo spláchnout tlakovou vodou. Asi 80% zapečeného brzdového prachu šlo dolů. Asfalt to nesundalo. Jo a foukal vítr takže jsem to i vdechl a dostalo se mi to do na ruky. Moc super pocit to teda není. :D Hodně agresivní prostředek.
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

Odpovědět