Hmyz

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lukas.cc
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: 16 led 2014, 14:05
Bydliště: Orlová

Chlapi,
co používate na předmytí vozu od hmyzu? DJ Basics mám, ale to je spíš na dodatečné odstranění hmyzu.
Chtěl jsem něco pH neutrálního, aby nenarušoval voskovou vrstvu.
Něco do rozprašovače třeba nějaký koncetrát, postříkám auto, nechám působit, odstranim hmyz, nakonec umyju vůz.
Něco jsem četl od auto finesse
***VW Passat Variant 2008/ 2,0 TDI Common Rail // DSG***
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Já teda nemám s mytím much problém - stačí šampon. Když máš navoskováno, tak neni problém to sundat při běžným mytí. Jinak "nasucho" třeba tím zeleným Dodem, jak píšeš :).
Někam sem tu i dával video.

A nebo nějakej ten pre-wash - pěny. Stačí i do rozprašovače asi. Např. Citrus od valetu, nebo Race pěna.
Ale jak říkám, žiju bez toho a nestěžuju si.

Na hodně zaschlý svinstvo je dobrá třeba Crudzilla, ale to sundá vosk. Takže použít před velkým čištěním.

Edit: Koukám, že už sem se přehoup přes 800 příspěvků. Bych se měl trochu krotit :D
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
velkovevodalix
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 29 led 2013, 00:23

pěna, ranní rosa nebo mokrá mikrovláknová utěrka hozená přes hmyz... to funguje spolehlivě...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja pouzivam ten trik s uterkou, jenom ji navlhcim apckem, pripad. v kyblu se samponem a pak po rozmoceni oplachnu wapkou. :)
Uživatelský avatar
lukas.cc
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: 16 led 2014, 14:05
Bydliště: Orlová

velkovevodalix píše:pěna, ranní rosa nebo mokrá mikrovláknová utěrka hozená přes hmyz... to funguje spolehlivě...
Jakou pěnu konkrétně?
***VW Passat Variant 2008/ 2,0 TDI Common Rail // DSG***
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
velkovevodalix
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 29 led 2013, 00:23

ta je sice taky ok, ale cenově trochu jinde (na jedno použití)... lepší je advanced neutral snow foam od stejné značky (cenově na jedno použití vyjde podobně jako předchozí zmiňovaná) a nebo jen ph neutral snow foam, která je taky od Valet Pro (která cenově vychází nejlíp a v reálu vytvoří podobnou pěnu)...
taky je dobrý si uvědomit, že pokud člověk myje víc aut než jen pár aut, tak v balení 5L vychází tato pěna finančně výrazně lépe (nějakých 21€ za 5L vs. 9€ za 1L)... ;-)...
Nitmar
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 22 říj 2013, 13:58

Mi se na motorce osvědčil toaletní papír navlhčit a připlácnout tam kde je hmyz. Po cca 10 min sundat a umýt. U auta bude větší plocha takže by nemusel být špatný nápad ta mikrovláknová hadra. Otázkou je jestli se udrží na karosérii. Myslím, že není třeba na to patlat jakýkoliv přípravek.
Uživatelský avatar
lukas.cc
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: 16 led 2014, 14:05
Bydliště: Orlová

Nástavec Snow foan nemám.
Uvažoval jsem na to předmytí něco do rozprašovače, ale pěna do rozprašovače, to asi moc pěnu neudělá?
Pěna od valet neuškodí voskum? Třeba DJ supernaturalu?
***VW Passat Variant 2008/ 2,0 TDI Common Rail // DSG***
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

velkovevodalix píše:ta je sice taky ok, ale cenově trochu jinde (na jedno použití)...
Cenově jinde? Nezapomeň, že je to koncentrát. 299,- za 5-10 litrů hotového roztoku mi teda nepřijde moc. Já si to ředím 1:5 do kwazaru a hmyz, kola a silniční bordel to uvolní bez problému.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět