ONR - Optimum No Rinse

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Hanyss
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 31 pro 2020, 22:41

Dlouhou dobu jsem se mytí s ONR bál, měl jsem strach z poškrábání laku hlavně tedy u měkkých laků. Dnes jsem přesvědčen, že mytí systémem Optimum je nejbezpečnější než klasické pěnové mytí (i dvou vědrové). Používám jejich houbu Big Blue Sponge, jsou i jiné typy Big Red Sponge, Big Black Sponge. Můj postup: pomocí napěňovače aplikuji připravek Optimum Power Clean - což je za mě nejlepší univerzální čistič, cenově bohužel dražší. Nechám působit, následně oplach a pokračuju mytí s ONR (modré) + Big Blue sponge, suším pomocí Optimum Opti-Seal a ručník. Nejlepší řešení - hlavně používám ONR+Opti Seal při čištění oken, není snadnější způsob jak udělat okna tak průzračná, čistá, bez šmouh a ještě s ochranou. :thumbup:

Hlavně jde modré ONR využít na XXX způsobu použítí: mytí karoserie, čištění oken, interiéru, impregnace leštících padu, clay, detailer, letní směs do ostřikovačů atd atd atd,... :thumbup:
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Hosi kdo mate tu houbu, je to hodne velkej rozdil oproti uterkam? Prece jenom litr za houbu.... Jako jsou horsi veci, ale... :-D
pepe
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 19 bře 2017, 12:48

Zdravím taky přemýslím, že bych vyzkoušel mytí bez oplachu. Díval jsem se do eshopu detailing shop a zajímal by mě rozdíl mezi optimum no rinse autošampon / mytí s vodou / a tac system aqua waterless přípravek pro mytí bez vody . Jaký system je lepší a Vaše zkušenosti
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

neexperimentoval bych a koupil ONR
BSD maniac
pepe
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 19 bře 2017, 12:48

Ještě pokud použiji optimum on rinse tak se ještě něco následně aplikuje např. detailer atd.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

ONR nedela zadnou ochranu.
BSD maniac
Liba
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2021, 17:35

Zacal jsem pouzivat ONR s BRS a za mě je to naprosto super mytí. Popravdě si to bez ty houby nejak nedokazu ani predstavit a ke klasickymu umyvani dvoukyblikovou metodou se vracet už nebudu.. :smile:
Přílohy
IMG_5250.JPEG
Hanyss
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 31 pro 2020, 22:41

Bez té houby to opravdu nejde. Hlavně ta houba vydrží opravdu dlouho když s tím člověk zachází s rozumem. Cena té houby je nic oproti tomu kolik by člověk odrovnal kvalitních utěrek. ONR zanechá ochranu v podobě polymerů, nejlepší je mytí zakončit sušením s Opti-Sealem.
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

Hanyss + Liba: vy to prodáváte klucí? :D nějak se mi skoro nechce věřit, že nemáte s onr nic společnýho 8-)

úplně si nedokážu představit, že na špinavý vyleštěný auto vezmu takovou houbu...
Liba
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17 úno 2021, 17:35

S3T: Nn nejsem prodejce, jsem pouze amatér co má detailing jako koníček 😃 Jinak touhle technikou (onr + jejich houba) myju svoji leštěnku po celolaku a za sebe můžu říct že to je naprosto safe mytí, samozřejmě když je to víc špinavý udělám předmytí na wap a pak si zajedu do garáže a dál pokračuji s onr...
Odpovědět