ONR - Optimum No Rinse

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Obcas umyvam ONR i s mnohem vetsi koncentraci (1:15 prewash a pak 1:256 klasicke ONR) a nic zasadniho to s voskem nedela. Zkousel jsem to uz na vicero ochran a nijak viditelne to jeji vlastnosti nezmeni. :)
Tommyk
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 22 zář 2014, 10:56
Bydliště: Louny, Brno

Je nutné ONR při bezoplachovém mytí sušit mikrovláknem nebo to můžu nechat uschnout?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ja bych to ususil protoze precejen v tom zbytku bude plavat zbytek bordelu, prachu atd co byl na aute a podle me by to pak bylo videt
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

je to vidět, odzkoušeno :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
achiles
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 25 pro 2013, 19:12

neví náhodou někdo o voňavce do auta (případně čistič interiérů), která by voněla stejně jako žluté ONR (s voskem)? úplně jsem se do té vůně zamiloval :smile:
lifty
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 13 lis 2014, 12:20

Jen se zeptám, když používáte ONR jako sušící detailer atd. používáte klasické modré ONR, nebo i to zelené s voskem? To klasické modré není snad nikde skladem.
Uživatelský avatar
c4eX6
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2015, 09:31
Bydliště: Brno, Praha

Já používám oboje, jak modrý, tak zelený ONR, podle toho co mám zrovna po ruce. Přijde mi že je mezi nima minimální rozdíl.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Me pripadne ze to redeni 1 vicko do 1L vody jako susici detailer vubec nefunguje. Jako kdybych strikal na auto obarvenou vodu.
Uživatelský avatar
c4eX6
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2015, 09:31
Bydliště: Brno, Praha

Ja na detailer pouzivam redeni cca 30ml do 0,5l vody, funguje perfektne i na odstranovani much.
Uživatelský avatar
Ipanema
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 05 srp 2016, 00:19

Jak postupujete při bezoplachovém mytí Vy, kteří na díl auta nastříkáte ONR klasickým/tlakovým ručním rozprašovačem?

Ve většině videí je ONR nastříkán a pak 2. krok vezmou namočenou houbu nebo mikrovlákna v ONR a díl přejedou rukama. Ve dvou videích nastříká ONR, po chvíli vezme suché mikrovlákno a rovnými tahy setře.

Když po 1. aplikaci rozprašovačem jsou nečistoty na autě obalené, není jedno brát do rukou houbu a rozetřít je po celém díle auta? Jak to děláte vy po použití roztoku ONR rozprašovačem? Díky.
Odpovědět