ONR - Optimum No Rinse

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Hobbydetailing
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 29 dub 2014, 08:57

Zakládám tento topic o ONR, protože jsem na foru nenašel informaci, jak ho správně ředit. Doufám, že pomůže nováčkům.

1) CLAY Lubrikant - 1:64 (ONR : voda) 16 ml ONR na 1 L vody. Neskutečná cena cca 5,40 Kč za 1 litr lubrikantu. Nekupte to :-)

2) DETAILER - 1:16 (ONR : voda) 64 ml ONR na 1 L vody. Tady už se dostáváme na 21,30 Kč za 1 litr quick detaileru. Vzpomeňte si na doby, kdy jste kupovali autokosmetiku v mototechně nebo na benzince a utráceli své těžce vydělané love za sračky typu želva...

3) Tajná přísada do kyblíku k Vašemu oblíbenému šamponu - pár ml ONR do kyblíku s Vaším šamponem a uvidíte jak bude rukavice / houba klouzat po laku.

4) Mytí pomocí ONR - upřímně, proč by jste to dělali? Možná tak v zimě doma v garáži nebo pokud nemáte možnost WAPu... 30 ml ONR k 7 litrům vody. Cca 10,- Kč za jedno mytí. Tady je inspirativní video: https://www.youtube.com/watch?v=YLIGQ5h ... re=channel


Pro lubrikaci a detailer se doporučuje používat destilovaná voda. Pokud použijete obyčejnou a bude tvrdá ( v ČR na 90% tvrdá bude) tak přidejte 20% ONR navíc oproti výše uvedeným informacím o ředění...
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tohle je velice zajímavý produkt za super cenu :thumbup:
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nedávno jsem to pořádně studoval a zkoušel jako detailer. Bohužel ONR jako detailer propadá těžce oproti třeba BoB nebo BSD. Možná ta verze s voskem by byla lepší
alo1
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 11 bře 2014, 12:40

a zkousel jsi s tim susit auta, ktera na sobe nemaji vosk? uplne nadherne narusuje vodni plochu a auto se pak cca 14 dni az mesic tvari jako navoskovane - takze bych to uplne nezatracoval.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Tento produkt velice doporucuju. Pouzivam jako susici detailer, clay lubrikaci i na myti bez oplachu (jen v pripade ze je na aute mensi vrstva necistot. Silne znecistene auto si netroufnu takhle myt).
Toho myti bez oplachu jsem se ze zacatku bal, ale opravu to funguje.
K tomu 4. Bodu. Proc bych to delal? Protoze treba chci mit auto vzdy ciste. Za 4-5 dni je na aute tenka vrstva necistot (kdyz neprsi). Myti bez oplachu setri cas a penize za vodu.
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

O tenhle produkt asi není moc zájem, koukám že na DS není skladem a já už jsem kolikrát přemýšlel, že bych ho vyzkoušel. Kde ho objednáváte vy co ho používáte?
dasauto
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 06 úno 2014, 19:12

Třeba tady http://www.detailingpro.cz/myti-suseni/myti-bez-oplachu
Můžu doporučit.Doručení druhý den.
jarekf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 07 kvě 2014, 22:41
Bydliště: Lipůvka

Myslim ze hobby ho koupil zrovna tady na DS. Kupoval se ho velkej kanistr a rozlivalo se.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mívali jsme ho skladem, ale nikdo to nechtěl a ležel nám tam dlouho. Pokud bude zájem, není problém ho naskladnit, většinou je to otázka 3-4 dní :)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
andy_xx
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05 črc 2013, 17:50

jakou používáte houbu nebo rukavici při bezoplachovém mytí? Doporučená je jak houba, tak mikrovláknové útěrky. Dobré výsledky přináší už obyčejná mycí houba za cca 50kč, nicméně Optimum doporučuje minimálně 80-90 PPI. Jejich OptiMitt za 500,- mi příjde docela předražená hračka a tak se dívám na alternativy...Dodo Supernatural Sponge má 110 PPI (zase si říkám, jestli to už není moc :-D) .. přece jen by houba měla špínu při mytí pohlcovat ale pak se i rychle a lehce vyplachovat v ONR roztoku. Raceglaze safe wash houba taky vypadá nadějně, ale nechtěli mi sdělit PPI :) V zámoří je hodně používaná (nejen ONR) a vychvalovaná houba Zymol (u nás to vypadá, že není nikde k sehnání). Netušíte, kde ji sehnat kromě ebay, amazon apod?
Odpovědět