Autošampon - dotaz

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
M1CHAL
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 27 črc 2016, 12:08

Ďakujem za radu.
M1CHAL
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 27 črc 2016, 12:08

Ešte má napadlo že keď som správne pochopil Born to be Mild vosku neškodí ale ho ani nepodporuje.
Ale Dodo Juice Sour Power obsahuje karnaubsky vosk. Takze by teoreticky mal podporovať auto navoskované karnaubskym voskom.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

presne tak
roca
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 111
Registrován: 01 srp 2012, 10:56
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

brabus píše:na praní je dobrý Jelen .
"Jelen, na špínu jak řemen!" :thumbup:
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Ktery sampon je podle vas nejlepsi bez ohledu na cenu? U me zatim a stale vyhrava DJ BTBM. Jsem takovy "samponofil" a rad bych si poridil neco jeste lepsiho. Pokud neco takoveho existuje.
spitfire
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 24 dub 2016, 10:08

Teoreticky by měl být lepší ten supernatural než BTBM, ale zatím jsem nezkoušel.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

DJ SN by mel byt jen koncentrovanejsi, bez barviv a vuni. Dalsi vyhody by tam nemely byt. Takze je vlastne skoro stejny jako BTBM. Zadna pridana hodnota pro me.
Spise hledam neco co ma treba lepsi myci schopnosti nebo vetsi lubricitu.
Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 21 črc 2012, 11:46
Kontaktovat uživatele:

Hledám šampón, který by měl silné čistící schopnosti sundávat staré vosky, sealanty, prostě šampón, který chci používat na auta, která ke mě přijedou poprvné před ošetřením, z 90% dělám hnoje, kde jde Supermafrasol, ChG CleanSlate(je dost drahý na to že nešetřím a udělám s ním tak 7aut :D), Iron, Tar, Znova mytí ChG CleanSlate atd... Nechce se mi věřit že PH neutrální přípravek může sundat sealanty, vosky atd... i na pohled na ošetřeném autě nic nedělá, na neošetřeném není co řešit, ale hledám alternativu k tomuto šampónu, jde taky o auta nová, ošetřená něčím z autosalónu, kde zákazník chce jen keramiku bez leštění. Potřebuji připravit povrch už od šampónu, který bude šetrný k chromu, ale sundá vše z laku, oken.. :D existuje něco takového?
..!! Mercedes-Benz C-Classe w204 !!..
CarInStyle.cz
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja beru co je zrovna po ruce, ale u posledniho auta (parkovane venku a myto jenom destem pravdepodobne od novoty v r. 2008 :D ) jsem sel takhle:

1) prewash1: zvlhceni nejvetsich nanosu supermafrasolem (neredenym)
2) prewash: zpeneny supermafrasol od oka ve foamlance
(oplach)
3) myti: chemical guys citrus wash and gloss cca 1:300 (mam galon) a do kyblu jsem kapnul i supermafrasol a trochu surfexu :D
(oplach)

Nefunguje to uplne spatne, ale porad bych si dokazal predstavit tu praci rychlejsi. Stejne me potom cekalo fakt spousta prace s asfaltem i zelezem (na tohle se uz dlouho chystam zkusit tu Iron X penu).

Asi by hodne udelala (mnohem) silnejsi wapka (mam jen 110 baru :D ) a pravdepodobne mnohem delsi odmoceni v kroku 2. Jsem netrpelivy a vzdycky to nechavam sotva pet minut. :D
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bilt Bamberku autowash by mel byt to, co hledas :smile:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět