Autošampon - dotaz

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Zdravím.
Jeden dotaz pro profíky.Dostal jsem skoro darem 10l autošamponu od Karchru....nekamenovat prosím....vím,že to sem moc nepatří,ale bylo to opravdu za hubičku.Můj dotaz je takový: Nikde jsem nenašel,zda ten šampon neumývá také zbytečně vosk z auta....pokud ano,tak to raději vyleju.....pokud ne,tak bych ho použil na mytí,které budou mezi leštěním a voskováním.....myji auto snad každých 14 dní.
Předem dík za informace,rady atd.

P.S. Pokud tu je již nějaké vlákno ohledně tohoto šamponu,prosím o přiřazení tam.Nikde jsem to nenašel. :oops:
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Použít by šel pokud by byl pH neutrál. Pokud jo, vosk zachová. Případně používat na neudržované auta a třeba před voskováním nebo když chceš sundat starý vosk :)
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Právě,že jsem nikde nenašel,zda je PH neutrální. :(
A používal bych ho jen na své auto a to moc zasr*né nebývá.....jak je teplo a čas,jde pod koupel.
A i z důvodu toho,že dost často auto myji jsem ho chtěl používat......jinak mám šampon DODO,ale používat ho při každém mytí,tak mě to bude stát za rok ranec. :crazy:
Jak jsem psal...opravdu nemám problém 4x za měsíc auto mýt.
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Stačí chvilka na googlu a najdeš vše:
profi řada: http://www.karcher-satter.cz/e-shop/aut ... cher-profi
hobby řada: http://www.karcher-satter.cz/e-shop/aut ... cher-hobby
Pokud máš ještě něco jinýho, věřím že to tam najdeš ;)

Jak hobby tak profi řady jsou alkalický. Obávám se že tuto lázeň vosk moc dlouho nevydrží... :(
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Hmmm....

Je to tento: http://www.karcher.cz/cz/Vyrobky/Home__ ... 3D10006804
Akorát 10 l.
Takže když to bude smývat vosk,po kolikátém cca mytí znovu navoskovat?
Omlouvám se za stupidní dotazy,ale jsem opravdu tele-detailing :oops: a začínám se o profi věci zajímat chvilku díky tomuto fóru.

Je mi líto to zase vyhodit,ale pro útěchu sdejších mistrů,už jsme 5 l udal kámošovi. :D
Ten auto jen myje.....nic víc.
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

"Jinak mám šampon DODO,ale používat ho při každém mytí,tak mě to bude stát za rok ranec."
Jak se to vezme, třeba DJ BTBM stojí 990,-Kč/1L. Na každé mytí spotřebuješ cca 20ml (předpokládejme že používáš 15-20L kýbl). Takže to velké balení máš na 50x mytí.
Když říkáš že myješ 4x za měsíc. To máš za rok 48 krát.
Dáš za rok 1000,- za šampon. To se mi nezdá jako až takový ranec. Nepočítám že 3-4 měsíce v roku myješ auto méně častěji.

Nebo když máš auto tak udržované a málo špinavé, co takhle přejít na CHG Glossworkz? Balení 0,5L stojí 340,-Kč. Ředění 1:2000. Jedno balení máš na 50x mytí.
A když vemeš celý kanistr 3,75L za cenu 1290,-, tak to by jsi měl 375x mytí. Čistě teoreticky, by jsi ten kanist měl na 7-8 roků. :D 1290/7 = cca 185,- za rok za šampon.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Radsi kup normalni sampon nez furt dokola voskovat. Navic Dodo je hodne drahy na jedno myti (20-50 Kc), ale treba s Chemical Guys se dostanes klidne treba na 5 Kc za myti, pokud v jarnich hromadnych objednavkach chytnes treba dva litry Wash & Gloss z galonoveho baleni tak ses jeste niz (3 Kc ) a muzes umyvat kazdy tyden doaleluja :)


edit: neozin byl rychlejsi. Jinak litr je ranec, kdyz si vezmes ze za tech 1250,- mas galon W&G kterej vydrzi na 7 let pri myti jednou tydne :D
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Chlapi,děkuji za rady.....kouknu po Vašich tipech......ten Karcher budu používat na mytí jiných věcí,než je auto....(rodinné mytí kol atd.) :smile:
Pořídím tedy ten Chemical Guys Citrus Wash & Gloss a DODO si nechám na vyjímečné čistění. :)

Ještě se optám blbě......když ten Chemical Guys Citrus Wash & Gloss se nechá při malém ředění použít i jako čistič laku,nemohl by stejně působit i ten šampon od Karchru,když to bere vosk?
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Kdyz to poradne naredis tak asi ano. Ono ten Wash & Gloss byl zrovna priklad samponu pro synteticky vosk, prirodnimu to asi moc dobre delat nebude, uz jen kvuli tomu ze jsou v nem nejake gloss slozky.
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Ten Kärcher má pH přes 12 :D

Přídám se s dotazem.. jaký šampon od grega se teď doporučuje na mytí voskovaných aut(konkrétně hybridem)? Mr Pink nebo spíš Wash and Gloss nebo jiný? Má Wash and Gloss stejnej účinej jako GW tzn leštidlama zakrývá vosk do prvního deště? :D

Dík
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Odpovědět