Autošampon - dotaz

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
troy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 18 bře 2017, 20:47
Bydliště: Chrudim

Jak se stavíte k " noname " značkám šamponu? Konkrétně se ke mě dostala nabídka od polskýho ADBL, Shiny garage a pak německej KOCH. Podotýkám že se chci jen zabavit na víkend a nedělat žádnej detailing za peníze. A proto mi přijdou všechny ty šampony super a luxus peníze 8-)
s BBS na věčné časy :)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Nemám s výše uvedených šampony zkušenosti. Jediná možnost je to všechno nakoupit a vyzkoušet a nebo vsadit na již vyzkoušené.

Můžou být dobré. Můžou, ale nemusí... :smile:
Uživatelský avatar
vorlajz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 24 zář 2016, 19:22

Maquinista
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19 čer 2017, 11:06

troy: Na tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=D-oRwIEc3Fg&t=1489s je od 16:47 do 17:46 test pH neutrálnosti šampónov Shiny Garage. Sleek & Bubbly mal 7,53 - "sehr gut" :smile:
Mám ho doma, ale ešte som ho neskúšal. Môžem poreferovať neskôr.
Uživatelský avatar
troy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 18 bře 2017, 20:47
Bydliště: Chrudim

Maquinista - díky :thumbup:
Já to asi koupim na test, stejně jsem už nakoupil takovejch <>ovin že to tady pak mužu nabídnout na prodej
s BBS na věčné časy :)
Maquinista
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19 čer 2017, 11:06

Tak som cez víkend vyskúšal Shiny Garage Sleek & Bubbly a zároveň som si spomenul, že som tu sľúbil referenciu. Úprimne poviem, že nie som taký odborník, aby som vedel zhodnotiť autošampón, lebo až tak veľa mi ich rukami neprešlo.
Skúsim takto: šampón má príjemnú decentnú ovocnú vôňu. Je stredne hustý s celkom dobrou penivosťou. Lubricitu akosi neviem zhodnotiť nakoľko bolo na aute pomerne čerstvé Fusso (ani nie mesiac), rovnako tak sa mi ťažko hodnotí čistiaca schopnosť. Za mňa je to fajn šampón za prijateľnú cenu.
Uživatelský avatar
troy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 18 bře 2017, 20:47
Bydliště: Chrudim

tak ho vemu - na vesnici se to kdyžtak veme na hasičský auto nebo sousedovi na unimogy :D
s BBS na věčné časy :)
karboxyl
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 31 kvě 2016, 21:17

Zdravím,
Chystámsa kupovať šampón a po prečítaní téhto vlákna už začínam mať bordel :D Po aplikovaní alkalyckej aktivnej peny a náslendom zmytí je potrebné použit ešte nejaký silnejší šampón ? alebo stačí iba poriadne zmyť auto a umyť ho VALETPRO CONCENTRATED CAR SHAMPOO chystámsa potom auto voskovať s collinite 476s preto sa pýtam či je potrebné predtým použit nejaký lepší šamon alebo stačí to neutrálne lacnejšie VP ?
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Po alkalicke pene, staci umyt ph neutralnim samponem. Za sebe doporucuju dodo juice born to be mild, zda se ze je ho malo ale redi se 1:10. Na 10l vody tedy das 10ml samponu. Zatimco VP je potreba mnohem vic. Pred voskovanim bys mel auto jeste dekontaminovat, jinak zavoskujes ten bordel, ktereho se mytim nezbavis.
Ps. Po vosku uz alkalickou penu nepouzivej.
karboxyl
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 31 kvě 2016, 21:17

No nakoniec som si zobral penu Bilt Hamber Auto Foam jj BTBM som tiež pozeral a asi teda vyberam radsej to no ano dekontaminacia je jasne stačí ju však spravit hned po zmyti aktivnej peny ? a až uplne nakoniec umyt auto s BTBM ? či je potrebne ho umyt šamponom ešte niekedy medzi aktívnou penou a posledným umytím s BTBM ?
Odpovědět