Aktívne peny (alkalicke, degreaserové atd...) - diskusia

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Mezi ValetPro Snow Foam Combo2 a ValetPro pH Neutral Snow Foam je Valetpro Advanced Neutral Snow Foam. Co takhle jít do něj? Já jsem s ním nadmíru spokojený. Do teďka jsem používal klasický pH neutral.
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

To by taky šlo.
V jakém poměru ji prosím ředíš do napěňovače? 1:10?
Teď jsem se ještě díval na popis ValetPro pH Neutral Snow Foam, z kterého mi vyplývá že by se měla ředit cca 1:3 (v popisu je uvedeno 300ml přípravek:700ml voda).
Jestli se Valetpro Advanced Neutral Snow Foam ředí větším množstvím vody, tak i přes vyšší vstupní cenu by asi vyšla levněji :rolleyes:
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Ryco>O problému ředění jsou zde cca 4 poslední stránky...
Taky jsem to řešil, výpočty, poměry atd. ale s tou teorii nikam nedojdeš.
Když výrobce na etiketě VP Advance uvádí poměr 250mm pěny + 750ml vody, tak asi ví proč. Klidně bych dnes již vyšel z tohoto...
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Ano vím, mám to celé přečtené, viděl jsem tabulky výpočtů, atd.
Řekněme, že se budu řídit údaji výrobce:
ValetPro pH Neutral Snow Foam 300:700, tj. cca 1:3
Valetpro Advanced Neutral Snow Foam 1:400, četl jsem tady i příspěvky kde si to někdo zhruba přepočetl s ohledem na průtok wapky.

EDIT: ještě sem si to zpětně pročetl, uvědomil jsem si že jsem nějaký obrázek s Advanced zahlédl. Tam Neozin píše "Jo tak až doděláš tu pH neutral, tak zkus koupit advanced. Podle mě za to stojí. Ano, nalil jsem cca 250ml do 1L láhve a zbytek dolil vodou. "... Takže 1:4. Pudu tedy do té Valetpro Advanced Neutral Snow Foam
Díky
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Ryco: Ne ne, myslím že jsem ředil správně a to 1:3. Byla to 1L láhev. Nalil jsem tam 250ml advanced pěny a zbytek (750ml) dolil vodou. Takže ve výsledku je to 250ml pěna a 750ml vody = 1L hotového přípravku.

Já bych to ředění až tak neřešil, vyzkoušej si to jak doporučuje výrobce. Tj. 1:3. Jestli se ti zdá že je pěna zbytečně koncentrovaná a tobě stačí menší mycí síla, tak to naředíš 1:4, nebo 1:5, 1:6 apod. Prostě budeš zkoušet dokud ti bude vyhovovat poměr : mycí síla/cena/spotřeba.
Uživatelský avatar
Ryco
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 kvě 2016, 14:22
Bydliště: Ostrava

Jo jsem vůl sorry, neumím počítat :-D
Uživatelský avatar
refresh
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2015, 12:59
Bydliště: okr. Lbc

Tak jsem zkoušel ještě jeden pokus s foam lance (přestože nemám žádnou "pěnu"), dával jsem mr.pink s prewashem (1:1 cca 50ml od každého) a to v poměru cca 1:5 s teplou vodou. Výsledek na videu :thumbup: ,....nevěděl jsem úplně kam to dát, není tu téma přímo pro foam lance.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ja bych teda rekl ze to mas moc ridky ....
Uživatelský avatar
refresh
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 27 dub 2015, 12:59
Bydliště: okr. Lbc

Jo jasný, ale oproti tomu jak mi to nešlo naposledy jsem spokojenej, chtěl jsem to hlavně vyzkoušet, pro mě rychlejší než nanášet prewash ručně na "rozpuštění" nečistot před kontaktním mytí rukavicí :thumbup:
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Tak on Pink asi nikdy neudělá takovou pěnu,jako přímo pěna,když ho nebudeš ředit 1:1. :)
Zkoušel jsem Pink 1:4 a pak pěnu 1:4 a Pink stékal rychleji....a taky hodně záleží na výkonu wapky.Já mám jen K3,tak třeba i proto mi Pink tolik nepění......
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Odpovědět