Aktívne peny (alkalicke, degreaserové atd...) - diskusia

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Zakladám túto tému nakoľko hľadám nejaký produkt na fakt špinavé autá pred leštením. Potrebujem aktívnu penu - rozumej nemusí byť šetrná k voskom, ph neutrálna atd... proste fakt silnú penu. Rady typu napeň to s CW&G alebo s APC teraz neriešim, to všetko mám už odskúšané a nie vždy to fungovalo dobre (spot po APC a podobne) Hľadám niečo podobné Kaercheráckej pene, ktorú sme používali na umyvarke kde som kedysi brigádoval. Tá po cca 2 minútach dala dole 90 percent viditeľných nečistôt.

Mám vyhliadnuté produkty ValetPro SF Combo2 o ktorej píšu že je alkalická a má dostatočný čistiaci účinok. Voči VP penám som však skeptický nakoľko mi nevyhovovali, Advanced ani Prewash nemali nejaký extra účinok oproti ph neutral. Ďalšia je Autosmart XLS pena, píšu o nej že dáva dole traffic film a aj všetky vosky. Poslednou je Pemat pena, je ich viac, na osobné, nákladné až po extrémne znečistené priemyselné a polnohospodarske autá.

Má niekto s týmito produktami skúsenosť? Nerád by som kúpil 5L comba2 a potom sa ho ťažko zbavoval.


Momentálne používam Gyeon FOAM. Zatial best pena, ale iba na udržiavané autá.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja jsem s Combo2 spokojeny, jak dojedu litrovku tak koupim cely kanystr :) Cistici schopnosti vyrazne lepsi jak pH neutral s moji 110barovou wapkou, dokonce jsem to i testoval primo vedle pH neutral, akorat mam fotky doma na PC. Aplikoval jsem to bud 1:15 nebo 1:20 z Glorie, ted si nejsem uplne jisty.

Ale pokud bych hledal uplne nejvic maximum cistici ucinek, asi bych hledal u Nerty nebo tak.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Zdar za mě můžu říct že umím fungovat i bez pěny mám ještě cca 2l VP ph neutral jak ji dodělám tak už žádnou kupovat nebudu a předmytí bude probíhat pouze s prewashem od VP.Většina pěnu chválí ale já jsem osobně nic nepozoroval co by mě pěna dala navíc oproti třeba prewashe.To je moje zkušenost co se pěny týče. :thumbup:
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mám Combo 2 i Neutral. Taky jsem dělal takový minitest pěn. Někdeby se to tu našlo. Combo jsem zkoušel zatím jednou a přijde mi defakto stejné. Ono bych to musel zkoušet na jednom autě. To ale až později, možná až na jaře.

Teďka bude v nabídce Bilt Hamber. Co zkusit je?

A potom mi kdosi(nejspíš Martin51....) doporučoval nějakou fialovo růžovou pěnu, ale ta se myslím přestala už vyrábět.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Do jara to budu taky aktivně řešit.
Pravděpodobně zpěníme právě apc.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

No ono mozna zpeneny Surfex by nebyl uplne od veci, pripadne 1/1 s penou (nejsem si ted jisty jak moc Surfex peni), protoze v lete jsem Surfexem (od oka 1:1-3 - postupne jsem prilival vodu) umyval karavan a brutalne krasne to rozpoustelo asfalt a takovy lepkavy shit ze stromu, vypadalo to proste jako kdyz se rozpousti asfalt a ta reakce zacala okamzite.
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

No a presne toto tu neriešim. Prewash je slabota a surfex dokaze narobit aj bordel jak trochu zacne zasychat. Tema je venovane cisto Aktívnym penam - napenit, splachnut, aspon 80% spiny musi preč
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja bych asi zkusil to Combo2 (vsak na zkousku si muzes koupit litr a uvidis jak ti bude vyhovovat), pripadne Bilt Hamber je taky super pena, ale od te jsem mel jen vzorek a pouzil jsem ho jen jednou, ale tak od oka mi to prislo celkem podobne VP Neutral pene. Ale pokud fakt maximalni cistici ucinek, tak penu na kamiony, precejen to za tyden nasbira vic bordelu jak osobak za mesic.
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Mrkni na detailingworld na Bilt hamber pěnu. Je podle recenzí super. Vlastní zkušenost s ní nemám, ale podle toho co sem četl, tak sem si ji nachystal na wish list až dojedu zbytky všeho toho co mám a co pění :D.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

My v Immocaru používali Fraber Foam a to mi přislo teda docela silný, na kola, na podběhy i na motory a hezky to šlo dolu.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět