Aktívne peny (alkalicke, degreaserové atd...) - diskusia

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Já v létě koupil pěnu od Gyeonu a můžu říct, že lepší než ValetPro. Ale stejně se ručnímu šudlání člověk nevyhne, takže je to reálně celkem jedno, protože ten několikaprocentní rozdíl v tom už nějakou extrémní roli nehraje.
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

joshiki píše:
Rocco píše:Já používám VP pH Neutrál na auta,kde vím,že je čerstvá ochrana,a na auta,která jsou u mě poprvé VP COMBO2.Tam totiž většinou v životě nebyl vosk,nebo nějaká ochrana.Takže její alkalické složení tam nemá čemu ublížit.
Bacha na zasychání na gumových částech a to i mírném.
I když následnou ochranou impregnací se to vyřeší ale i tak to není zcela neškodné.
Ono ta pěna je poměrně srovnatelná s apc.
Děkuji za upozornění......zatím se nic nestalo,ale je to zatím......
Takže budu to zasychání hlídat. :thumbup:
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Mr.Brain: Než jaká pěna od Valetpro? Klasická Neutral snow foam nebo Advanced? Chci zkusit tu pěnu od Gyeonu, ale furt si říkám, jestli bude lepší než VP Advanced.
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Myslím rychleji než píšu. Klasická neutral SF, ještě v tom starším "baculatým" balení. Není to špatný, ale... :) Při stejném ředění a nastavení zpěnovače ten gyeon má lepší pěnu (dýl vydrží).
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Mr.Brain: Aha, mě právě klasika neutral pění pěkně, jen prostě ten čistící efekt není tak dobrý jako advanced. Zdá se mi, že advanced toho daleko více sundá.

U Gyeonu mě trošku odrazuje cena, ale tak asi si 1L balení pořídím na jaře. :smile: Ať můžu porovnat s VP Advanced jestli to opravdu stojí za to si připlatit.

Vlastně u VP Advanced jsem se taky dost dlouho kroutil a říkal si že to je beztak jen o špetku lepší než Neutral. A ono to bylo o větší špetku. :D
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Tak ono něco jiného je používat to na auta zákazníků a pak to nějak nacenit a něco jiného je, když to já potřebuju 5x za rok :D S touhle spotřebou mi ten litr vydrží zas dva, tři roky...
Lukašu
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 28 led 2016, 19:58
Bydliště: Kousek od Ostravy

Ahoj,mám dotaz..dnes jsem myl náklaďák Mafrou(byla to nejaká aktiv pěna,ale nebyl to Supermafrasol), auto umyté celkem pěkně..
A potřeboval bych poradit jaký doporučíte šampón do pěnovače aeby bylo mytí bezkontaktní a trošku to dalo lesk a ochranu...vím že šampóny s voskem jsou marketing nesmysly...ale potrebval bych neco ,aby se na ten 20 metru dlouhý náklaďák nemuselo shat a mělo to nejaký rozumný výsledek....Díky
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hydrofoam, ale sáhnout na to budeš muset tak či onak
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Resil jsem to ted taky u jedny firmy. Lestil jsem 3 tahače a ptal se me na ochranu,jaka by byla nejlepsi. Pri tom najezdu km,kde mesicni najezd kamionu je stejny jako 2roky bezneho smrtelnika je to bezvyznamny. Dokonce i mohs. Ale po lesteni jsem mu dal alespon wet coat. Ikdyz ted na ty repny kampani to bude pekny zatezovy test :D
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vnuknul jsi mi neocenitelný nápad :thumbup:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět