Aktívne peny (alkalicke, degreaserové atd...) - diskusia

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej2005
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: 05 čer 2018, 21:46
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

1) osobně wapkuju auto 1x týdně když je venku bordel jen tehdy, když teda není venku teplota -x st. Aktivní pěna NIKDY auto neumyje dokonale, je to jen pro předmytí auta. I když pokud máš profi wapku s velkým průtokem vody, tak auto dost umyje. Když máš ale auto zamyté, tak na to budeš muset sáhnout rukavicí.
Používám MTM PF22 napěňovač a do něho ValetPro Advanced Neutral Snow Foam.

2) Vosk na autě mám taky Fusso 99 12 month. Přes zimu myju jen ValetPro Advanced Neutral Snow Foam nebo ValetPro Concentrated Car Shampoo. Ten šampon mi už dochází, takže jsem koupil od známeho novinku pH neutrální "NERTA CAR SHAMPOO 20%". Je to a mám ho za luxusní prachy. Pokud chceš tak můžu poslat na test třeba odlité určité množství. (napiš PM)

Pro posílení voskové vrstvy používám do druhého MTM PF22 napěňovače "Sušicí vosk Nerta Bio-Polish" Mám auto, které se mi nevejde do garáže, takže za chladných teplot se mi to opravdu nechce důkladně posiovat vrstvou BSD nebo přípravkem od Fusso, teď si nevybavím.. proste ten ve spreji.
vrabecc
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2020, 00:05

zdravim!
Cez vikend mi dosla pena snowfoam od gyeonu,tak som do rucneho spenovaca zriedil sampon bathe essence.Do 1,5l glorie som tukol s tym davkovacom na sampone asi 5-6 krat.Penu to robilo celkom dobru,ale urcite slabsiu ako snowfoam.Ostal som vsak prekvapeny,ako to zmilo spinu,plus hmyz to povolilo taktiez!Porovnatelne,pripadne este lepsie ako snowfoam!Budem testovat dalej,a ak sa mi to osvedci,tak opat nieco usetrene :D totiz vychadza to lacnejsie ako snow foam
Ak ma niekto tento sampon doma,odporucam vyskucat a pochvalit sa so skusenostami
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

vyzkoušej Primus od Labocosmetica.. je tu i recenze a výsledek famózní :)
fevlad
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 04 pro 2013, 09:11
Odeslaná poděkování: 3 poděkování

ahoj,poradite ktoru penu na predumytie?.Mam rucny napenovac Kwazar ,resp dokupit foam lance MJJC k wapke Nilfisk....BH Auto foam alebo VP Advanced neural snow foam? dikes
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výborně funguje Nerta, Bilt Hamber, Labocosmetica. Pokud je auto ošetřené nějakou ochranou, vybíral bych ph neutrální pěnu, např. to Valetpro.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
fevlad
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 04 pro 2013, 09:11
Odeslaná poděkování: 3 poděkování

s touto penou mate nejake skusenosti?
https://www.andyhoauto.sk/aktivne-peny/autoglanz-brute/
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nemám.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Senty
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10 dub 2019, 20:56

Ahoj.
Poradíte mi. Uvažuji na nákupem aktivní pěny pH neutral. A našel jsem Mannol aktive foam 20l
https://www.svet-oleju.cz/cs/katalog/de ... 02390/8502
A nebo CARTEC Twister Comfort Snow Foam 10 L pH Neutral
https://ecoservis.cz/autokosmetika/akti ... automobilu.
Od cartecu už mám odstraňování náletové rzi a je super a gelovou konzistenci takže tak nestéká a voní celkem dobře.
Odpovědět