Aktívne peny (alkalicke, degreaserové atd...) - diskusia

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem dnes vyzkoušel pro mě novou technologii-bezkontaktní mytí.
Použil jsem wapku Nilfisk E140.3-9 X-TRA, foam lance od číňana, šampon Nerta Carnet Jumbo a tekutý vosk Nerta Bio-Polish.
Auto bylo docela špinavé po včerejší deštivé jízdě Liberec-Praha.
Aplikace jednoduchá, pěna jako šlehačka na dortu, byl jsem z toho tak vykulený, že jsem zapomněl udělat i fotky. To ale napravím příště.
Chci jen říct, že diskuze na téma nastavení a ředění pěnovače jsou zcela zbytečné. Během 5 vteřin jsem měl nastavení vychytané k maximální spokojenosti.
Nevím jak je to možné, ale Nerta Jumbo přes své vysoké pH nijak nepoškodilo vosk (fusso soft99), pořád i po umytí krásně voda z laku odcházela. Přesto jsem použil od ještě tekutý vosk, abych ochranu posílil a hlavně vyzkoušel, co to umí. Aplikace tekutého vosku vyjde na cca 3,--Kč a je to za 1/2 minuty hotové. Výsledek je perfektní.
Příště ještě použiji na oplach demineralizovanou vodu, kterou jsem zrovna dnes neměl k dispozici a věřím, že i sušení bude jednodušší (rychlejší).
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Celé jsem to tu pročetl a zajímalo by mě, jestli ty pěny tedy k něčemu jsou?

Potřebuji pořídit produkt, který po zlhčení wapkou nastříkám na auto přes foam lance, poté opět spláchnu wap a auto se bude moci sušit, případně opláchnu destilkou a je hotovo i bez sušení. Nechci u mytí trávit hromadu času a zároveň chci na lak šahat co nejmíň. To samé chci i při přípravě před leštěním (voskem) - nanést pěnu, spáchnout, clay,...Existuje(í) produkt(y) pro tento účel?

Auto je srazovka (leštěnka), tudíž nehrozí bláto apod., nejvíce prach od stání a maximálně špína po jizdě v dešti.

Díky
Tommyk
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 22 zář 2014, 10:56
Bydliště: Louny, Brno

Podle mě žádná pěna nikdy neumyje auto úplně dokonale tak, abys na to nemusel vůbec sahat. Možná tak ten prach po stání v garáži, ale po jízdě v dešti.. a pokud je to leštěnka, určitě bych nešel do postupu oplach-pěna-oplach-kontaktní sušení. Mohl by sis nadělat spoustu škrábanců. Ale musíš vědět sám, jak moc špinavé/čisté auto ti po tomto postupu (oplach-pěna-oplach) zůstane.

Pokud bys sušil bezkontaktně - vzduchem, neviděl bych v tom velký problém.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Já dost laboroval s tímhle a hledal nějakou pěnu, po které nemusím na auto šáhnout a aby pak byla auto zcela čisté... Žádná taková není.
Zatím mám nejlepší zkušenosti s Valetpro advanced snow foam. Dokáže smýt nejvíce z vyzkoušených, ale auto NENÍ ZCELA čisté. Prostě pro 100% čisté auto se na to musí kontaktně rukavicí umýt.

U svého auta kdy jsem neměl moc čas a náladu na klasické umytí, jsem nanesl pomocí foam lance výše uvedenou pěnu, důkladně spláchl wapkou, nastříkal sušící detailer pro lubrikaci a poté kontaktně usušil ručníkem. Za předpokladu že je auto řádně navoskované nebo má na sobě nějaký povlak.

Dělal jsem takový test, vzal jsem nově vypraný bílý ručník a bezkontaktně pomocí pěny takhle umyl auto. Poté začal sušit. Ručník nebyl špinavý, ale taky né zrovna čistě bílý. Lehce zašedlý byl. Pěna toho sundala hodně, ale né 100% prostě.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pěna je pouze dobrý pomocník, jak psali kluci.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

A co třeba místo pěny použít šampon např. Mr.Pink nebo něco jiného? Bezkontaktní myčka taky přece musína něčem fungovat. Chci to umývání prostě co nejvíc urychlit, jelikož mě to vůbec nebaví :-)
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

jenomže bezkontaktní myčky s pěnou mají pH pravděpodobně někde kolem 12, což ti sundá jakejkoliv vosk...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Mr. Pink je slabší než Valetpro Advanced SF. Sundá toho méně než pěna od VP. S tím si nepomůžeš.
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

A myslíte, že je aspoň možné, nastříkanou pěnu poté "šudlat" rukavicí, abych přeskočil mytí šamponem?
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Rozhodne ne. Jak bylo psano. Pena sunda hodne nečistot,ale penu splachnout tlakem vody a potom kontaktne umyt. Pokud chces mit auto fakt ciste,tak rukavici se nevyhnes. U nas maj ted homoďelci řepnou kampan. Podbehy,kola,karoserii momentalne meju jen tlakem vody a lehce prostriknu auto supermafrasolem kazdy den.... :dash: taky zalezi na wapce. Kdyz jsem jel lestit nakladak,tak pan rikal,ze wapku ma,tak jsem svoji nechal doma a ocekaval jsem naftovou s teplou vodou. U pana na me cekala nejaka wapka z lidlu za 1500kc,ktera mela tlak o kousek vyssi,nez mam doma z kohoutku :lol1:
Odpovědět