Aktívne peny (alkalicke, degreaserové atd...) - diskusia

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Tak to nejsou moc potěšující zprávy. Doufal jsem, že mytí lze nějak zjednodušit (zkrátit). Nejvíce mě totiž dostává, když auto umyji šamponem, opláchnu a začne voda usychat, než stihnu utřít, tak na černé se dělají obrovské špinavé mapy, jak kdybych to nemyl.

Ještě mě napadá, jestli nekoupit teda nějakou agresivní pěnu, co fakt všechno sundá a po každém mytí to přejet BSD, aby auto bylo chráněné. Tím pádem bych nepoužíval tedy tuhý vosk.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

"Nechci u mytí trávit hromadu času a zároveň chci na lak šahat co nejmíň"
Pokud chceš perfektně čisté auto, kontaktu s ním se nevyhneš s tím se budeš muset smířit.
Mr pink ani nic jiného to líp neumyje.
Bezkontaktní práškové mytí umyje auto o něco líp, než-li aktivní pěna, avšak ne 100% čistota. Na bílém autě po přejetím prstem setřeš mikrofilm a vidíš, že bílá není zcela bílá.

"když auto umyji šamponem, opláchnu a začne voda usychat, než stihnu utřít, tak na černé se dělají obrovské špinavé mapy, jak kdybych to nemyl"
Toto co popisuješ je prostě jen špatně umyté auto...není možné, aby po správném mytí rukou a následném oplachu zůstalo něco jiného než pouze vodní spot od vody.

Agresivku používat můžeš(ale moc si nepolepšíš) a poté vždy navoskovat...ale stejně se ručnímu kontaktu nevyhneš a jelikož první kontakt bude utírání bsdčkem, tak budeš utírat právě ty nečistoty, které zůstanou po aktivce, tudíž hrozí velké riziko viditelného poškrábání a to bych u černého laku opravdu nepokoušel.

Nejschůdnější postup mytí bych viděl:
Nanesení aktivní neutrální pěny,oplach
Ruční mytí pomocí rukavice(šampon lze nanést foamlance, ale nevidím význam po pěně) a oplach DEMIvodou.
Sušení lze volitelně, ale doporučil bych setřít největší kapky-malé zbylé kapičky nechat můžeš.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

kucik píše:Tak to nejsou moc potěšující zprávy. Doufal jsem, že mytí lze nějak zjednodušit (zkrátit). Nejvíce mě totiž dostává, když auto umyji šamponem, opláchnu a začne voda usychat, než stihnu utřít, tak na černé se dělají obrovské špinavé mapy, jak kdybych to nemyl.

Ještě mě napadá, jestli nekoupit teda nějakou agresivní pěnu, co fakt všechno sundá a po každém mytí to přejet BSD, aby auto bylo chráněné. Tím pádem bych nepoužíval tedy tuhý vosk.
Nanest BSD trva dyl nez obehnout auto rukavici; a to porad prehlizime ten fakt ze ani nejagresivnejsi pena na svete proste rukavici (u doopravdy spinavych aut) nenahradi.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Je dobré si připomenout, že smyslem pěny není s tím umýt auto, ale předmýt ho pro další krok a to je kontaktní mytí.
Pěna se používá pro narušení největších nečistot, které se pak spláchnout tlakovou vodou. Dělá se to proto, aby bylo poté zajištěno menší poškožení laku mytím klasickou rukavici.

Jak již bylo zmíněno, bezkontaktní mytí je založeno na tom, že se na auto nanese agresivní pěna, která co nejvíce nečistoty naruší a poté spláchnou velkým tlakem vody. Pro někoho uspokojivé, pro některé ne. Pro detailera, který chce mít dokonale čisté auto to nebude určitě uspokojivé.

Takže nakonec jsme asi všichni došli k tomu, že neexistuje pěna, která by bezkontaktně dokázala 100% umýt auto. :pardon:
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

On asi neexistuje žádný přípravek,který umyje auto stejně kvalitně,jako ruka.....
Pokud ano,chci ho. :D
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Ať tedy žijí všechna produktová videa na youtube :-). Chtěl jsem si práci zjednodušit, když auto prostě nikdy není špinavé od bláta apod.-není běžně v provozu, pouze léto za sluníčka.

Můžete mi dobrou pěnu doporučit?(aspoň na zkoušku)- poměr cena x výkon
Někdo používá mafrasol, nerta, ValetPro Advanced Neutral Snow Foam (ta se mi zdá docela drahá), Bilt Hamber,...
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Za mě můžu teda doporučit ten ValetPro Advanced SF. Drahá až tak není. 5L kanistr vychází na 1079,- bez slevy. Ředí se to 1:3. Takže máš pak 20L hotového roztoku. Foam lance mám vždycky nastavené na minimální přísav prostředku. V ojedinělých případech na 50% přísav. Pěnu to furt dělá krásnou a na jedno auto spotřebuju cca 0,3L hotového produktu.

Když si to vypočítáš, tak na jedno mytí dáš asi 18-20,-Kč.

Jinak co jsem četl ze zahraničních for, tak je prý Bilthamber auto foam taky dobrá. Nevím ale, jestli je pH neutrální a šetrná k vosku. U Valetu vím že je šetrná, mám to vyzkoušené.
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Já používám VP pH Neutrál na auta,kde vím,že je čerstvá ochrana,a na auta,která jsou u mě poprvé VP COMBO2.Tam totiž většinou v životě nebyl vosk,nebo nějaká ochrana.Takže její alkalické složení tam nemá čemu ublížit.
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

kucik píše:Ať tedy žijí všechna produktová videa na youtube :-). Chtěl jsem si práci zjednodušit, když auto prostě nikdy není špinavé od bláta apod.-není běžně v provozu, pouze léto za sluníčka.

Můžete mi dobrou pěnu doporučit?(aspoň na zkoušku)- poměr cena x výkon
Někdo používá mafrasol, nerta, ValetPro Advanced Neutral Snow Foam (ta se mi zdá docela drahá), Bilt Hamber,...

Bilt Hamber Auto Foam :thumbup:

Videa jsou promo videa, to nema cenu se tim ridit. Treba me furt vyskakuje video na penu od Auto Finesse a tam uplne zasrane BMW nakropi penou, oplachnou, strih a najednou tam stoji uplne vydetailovane a vysusene auto :mrgreen: Chapu, ze to neznale muze dost zmast.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rocco píše:Já používám VP pH Neutrál na auta,kde vím,že je čerstvá ochrana,a na auta,která jsou u mě poprvé VP COMBO2.Tam totiž většinou v životě nebyl vosk,nebo nějaká ochrana.Takže její alkalické složení tam nemá čemu ublížit.
Bacha na zasychání na gumových částech a to i mírném.
I když následnou ochranou impregnací se to vyřeší ale i tak to není zcela neškodné.
Ono ta pěna je poměrně srovnatelná s apc.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět