Stěrky na vodu

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
TomTomason
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 17 úno 2016, 04:05
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Ahoj již jsem v mynulosti vyzkoušel stěrku na vodu autoglym starsi model a ted mi prisla celo silikonova autoglym ten novy model. S tou starou se mi pracovalo dobre je to paradicka. Podle me to lak nenici protoze pripadne necistoty se drzi ve vode hrnute sterkou. Jake mate zkusenosti a nazory ?
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Teď sem to psal vedle akorát
Není to úplně správnej styl sušení. A už vůbec ne šetrnej. Takže používat jen na okna nebo na auta, u kterejch se nějakej další škrábanec v laku ztratí. Ale co si budeme říkat, stěrka to sušení usnadní ze všech věcí nejvíc, jen prostě škrábe, ten prach ti na to nalítá vždycky, pokud nemeješ v zavřený garáži.
Co mám možnost porovnat různý stěrky -
Raceglaze - stojí nejmíň, je celkem tvrdá a neohebná, moc se tvarům nepřizpůsobí
Swissvax - skoro to samý jako race, akorát možná o trochu jemnější
Autoglym - nejdražší, ale přijde mi fakt nejlepší, sami máme dvě a dělá se s ní super
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
TomTomason
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 17 úno 2016, 04:05
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Díky cetl jsem jsem rad ze jsi tema nesmazal myslim si ze i kdyz to neni nejidealnejsi zpusob stejne to sem patri a chybelo toto tema. Ja hodlam susit sterkou a dosusit rucnikem. Bratr ma tu autoglym sterku starsi je podobna swiswax ja mam ten novy model autoglym. Verim ze to bude jedna basen. Ani ta starsi nebyla zla.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Ale pocitej ze tim ten lak budes nicit ;). Jen to na nekterejch barvach neni tolik videt
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
TomTomason
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 17 úno 2016, 04:05
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Mam tmave sedou metalizu. Je pravda ze auto vypada furt spinave i po umyti.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Suseni sterkou je stejna prasarna jako suseni jelenici. Lepsi je stahnout vodu uterkou a potom dosusit dalsim suchym rucnikem (napriklad).
TomTomason
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 17 úno 2016, 04:05
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

To by se podle mě dalo rict i o clay nedej boze clay kotoucich na lesticku.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Na clay se saha jenom pokud mas v planu lestit, nepouziva se pri kazdem myti. Navic ja mam zkusenost ze sveho auta ze clayovat lze i bez zanechani stop, zejmena pri predchozi chemicke dekontaminaci (fallout + tar remover).
TomTomason
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 17 úno 2016, 04:05
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Je mi jasne ze neni potreba clay vzdy ale nevim jestli i pred lestenkou ag hd cleanser.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Doopravdy, vice cist (treba tady http://www.detailingblog.cz/serialy/ ), mene psat.
Odpovědět