Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Od Ewors
pokiaľ ma zrak neklame, tak prvé je ostrekovač na kapote. pokiaľ to nejde klasickým APC poprípade IPA, tak si zober kúsok clayu a skús s ním
Od Rocco
Tipuji,že na té druhé fotce máš to samé,co já na autě.....nevím od čeho to je....už jsem auto s tím koupil,ale nejde to odstranit ani strojním leštěním.
Podle toho tvaru u mě to vypadá,že na to něco káplo stékalo po kraji kapoty.
Je to od něčeho vyžrané.......trochu se to daří zamaskovat u mě černou leštěnkou od želvy,ale jak je známo,tak to vydrží do prvního mytí,než to zase vyleze ven. :(
Od StanleyKe
Ja som auto tiez uz takto kupil...
Mam to na viacerych miestach a celkom mi to zacalo vadit preto som to zacat riesit. Fakt by ma velmi zaujimalo od coho to je...chvilu som si myslel ze to je nejaky water spot ale kedze to neslo dole ani tempo pastou tak som dufal ze sa to bude dat aspon strojne vylestit... Nic no... tak sa musim zmierit s tym ze to tam zostane :cray:
Od Ewors
odporúčam ti viac na tomto fóre nespomínať slovo "tempo pasta". Tempo pasta je až moc "dobrá" nato aby niečo také dokázala zbrúsiť/vyleštiť. Skôr by som zvolil niečo agresívnejšie ako menzerna fg400 s tvrdým kotúčom poprípade ručne na mikrovlákno.

Niečo menej agresívne je potom clay ako som už hore napísal k prvému obrázku. Ak to s ním nepôjde tak jedine preleštiť alebo mokré brúsenie pretoźe podľa fotky to vyzerá ako zažraný vodný spot poprípade stekanec zo zásaditej aktívnej peny po nejakej autoumývarke.
Od StanleyKe
Viem viem...len som tym chcel dat najavo, ze to len tak hoc cim dole z laku nejde a neviem si s tym rady. IPA mam na to pouzit zriedeny s destilkou alebo cisty?
To okolo ostrikovace pujde dolu abrazivnejsi lestenkou (Lime Prime nebo rovnou nejakou lestici pastou na kousku MF uterky); nebo Spotless/Gyeon Water Spot - perfektni pripravky na vodni spot, zaschlou vodu a tak. Idealni je to zespodu sundat, pokud to jde, at se k tomu dobre dostanes.

To druhe, jak uz psal BigBang, vypada spis naleptany lak od neceho co po nem steklo, ale i to by melo jit rozlestit do urovne kdy to nebude takhle bit do oci. Ale i tak bych na to prvne zkusil ten Spotless/Gyeon Water Spot, ale pokud je to tam delsi dobu, tak bych moc nedoufal ze to pomuze.

Bejby prosímte jakým způsobem nanasi[…]

VD › Focus ST II

Toho sem si vůbec nevšiml, skončilo mi do n[…]

Tak to trvalo ani ne jeden měsíc, achjo, na[…]