Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Od soray
Diskuze k produktu. Popis výrobce:

Nemá význam používat ty nejdražší vosky a sealanty při snaze dosáhnout co největšího lesku, dokud nemáme zvládnuté naprosté základy samotného mytí auta. Mnoho poškození a nedokonalostí na laku, které se těmito vosky snažíme zamaskovat, totiž často vzniká v důsledků nedokonalé přípravy při voskování, případně při předchozí údržbě automobilu. A ať jsme sebeopatrnější, chyby se občas stávají všem, a proto se vyplatí být stejné důslední a pečliví od začátku samotného mytí před voskováním, nejen na konci při samotném voskování.

Auto-foam je výsledkem vlastního rozsáhlého výzkumu a vývoje firmy Bilt Hamber a použití této pěny sníží riziko poškození laku na úplné minimum; výsledkem bude lak prostý jakýchkoliv kontaminantů a připravený na další fázi voskování!

Auto-foam je nová generace prémiové aktivní pěny na vodní bázi pro ještě snazší předmytí vašich vozidel. Pěna špínu dokonale odmočí a uvolní, čímž připraví vůz pro následné dotykové mytí rukavicí a metodou dvou věder. Auto-foam pěna je šetrná a navržená pro použití ve všech druzích zpěňovačů (foam lance). Aplikuje se tak, aby výsledný poměr produktu s vodou dosáhl zhruba 4 % při dopadu na auto (PIR, Panel Impact Ratio). Na laku se potom udrží až pět minut. Tento produkt není navržen pro vytváření efektní šlehačkové pěny, která vydrží dlouhé minuty a minuty (ale nic nedělá), ale jako ryze funkční produkt, který nabídne maximální odmočení nečistot a následný jednoduchý oplach.

Auto-foam je složena z biologicky rozložitelných materiálů a poradí si i s tou nejusazenější špínou, zároveň je ale maximálně šetrná k laku. Složení bez rozpouštědel umožňuje i pravidelné používání bez jakéhokoliv rizika poškození laku. Účinné aktivní složky této pěny proniknou skrz i tu nejodolnější špínu z cest, a uvolní ji bez nutnosti ji dotykem narušit.

Během působení pěny na autě, auto-foam systematicky bublá a stéká, aby se dosáhlo maximálního odmočení nečistot a co nejlepšího působení aktivních složek. Nečistoty se odmočením fyzicky uvolní z laku, a poté je lze snadno opláchnout. Tím je riziko poškození laku při následném mytí rukavicí sníženo na úplně minimum.

U vozidel se zvláště odolným znečištěním stačí zvýšit poměr vody a produktu (PIR), případně použití několikrát zopakovat.

Parametry

Bez leptavých látek
Účinná bezdotyková čistící látka
Biologicky rozložitelný

http://www.detailingshop.cz/aktivni-pen ... ivni-pena/
Od Neozin
Máte někdo osobní zkušenost jak se pěna chová k voskům?
Podle zahraničních fór je mycí síla perfektní, jen abych po 5x použití pěny musel auto znovu voskovat.
Od Eddiee29
Mam ji uz hodne dlouho a fusso porad drzi, urcite uz to bude 8 měsíců.
Jinak fakt tolik nepeni, slehajdu udela az tak od 350ml ve foam lance...
Od Neozin
Jo tak Fusso je dosti odolné. Zkusím na jaře vyžebrat od někoho vzorek a vyzkouším. Nechce se mi kupovat 5L a pak zjistím že to není to, co bych chtěl. :D
Od Neozin
MINI Test Bilt Hamber Auto-Foam

Řekl jsem si, že si udělám radost a i kvůli zvědavosti jsem si jeden kanistr Bilt Hamber Auto-Foam pořídil.
Dnes bylo pěkně, teploty okolo 3-4 stupnů nad nulou a auta hodně špinavé. Tahání kýblů, mytí kontaktně rukavicí, sušení apod. se mi nechtělo. Na to jsem byl líný v těhle teplotách.
Ideální situace pro vyzkoušení nové "zbraně" na špínu. :D

Bilt Hamber Auto-Foam jsem ředil v poměru 1:4 (200ml pěny do 800ml teplé vody).
Pěnovač foamlance Aliexpress - pění ale hodně dobře a třeba s VP pěnou dokážu udělat pěnu typu šlehačka.
Test byl jednoduchý. Nastříkat pěnu, nechat 5 minut působit, pořádně opláchnout vodou.

Auto nemyto 3 měsíce. Na laku žádná ochrana.

Poznatky:
1. Bilt Hamber Auto-Foam má zelenou barvu
2. Vůně připomínající jablka
3. Moc nepění - to však lze očekávat protože v popisku na DS je jasně napsané, že produkt nevytváří bohatou pěnu.
4. Čistící schopnosti opravdu skvělé - sami posuďte v přiložených fotkách
5. Auto po použití pěny není zcela čisté. Na laku je stále tenká vrstva nečistot. To však není úkol pěny, aby auto dokonale bezkontaktně umylo. Avšak 80-90% špíny z auta je dole.

Jsem velice spokojený a můžu jen doporučit. :thumbup:
Přílohy
IMG_1007.JPG
IMG_1008.JPG
IMG_1009.JPG
Od Neozin
wildT: A jakou pěnu od VP to máš? Jestli Advanced a jestli chceš, tak můžeme dát change 1-2 litrů. ;) Spotřeboval jsem 300ml naředěné pěny na jedno auto, přísav pěny nastavený tak na 60%. K tomu X5 není zrovna malé auto a to jsem nešetřil. Takže podle mě uplně OK cena na jedno mytí.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]