Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Uživatelský avatar
Od soray
#54469
Diskuze k produktu. Popis výrobce:Nemá význam používat ty nejdražší vosky a sealanty při snaze dosáhnout co největšího lesku, dokud nemáme zvládnuté naprosté základy samotného mytí auta. Mnoho poškození a nedokonalostí na laku, které se těmito vosky snažíme zamaskovat, totiž často vzniká v důsledků nedokonalé přípravy při voskování, případně při předchozí údržbě automobilu. A ať jsme sebeopatrnější, chyby se občas stávají všem, a proto se vyplatí být stejné důslední a pečliví od začátku samotného mytí před voskováním, nejen na konci při samotném voskování.

Auto-foam je výsledkem vlastního rozsáhlého výzkumu a vývoje firmy Bilt Hamber a použití této pěny sníží riziko poškození laku na úplné minimum; výsledkem bude lak prostý jakýchkoliv kontaminantů a připravený na další fázi voskování!

Auto-foam je nová generace prémiové aktivní pěny na vodní bázi pro ještě snazší předmytí vašich vozidel. Pěna špínu dokonale odmočí a uvolní, čímž připraví vůz pro následné dotykové mytí rukavicí a metodou dvou věder. Auto-foam pěna je šetrná a navržená pro použití ve všech druzích zpěňovačů (foam lance). Aplikuje se tak, aby výsledný poměr produktu s vodou dosáhl zhruba 4 % při dopadu na auto (PIR, Panel Impact Ratio). Na laku se potom udrží až pět minut. Tento produkt není navržen pro vytváření efektní šlehačkové pěny, která vydrží dlouhé minuty a minuty (ale nic nedělá), ale jako ryze funkční produkt, který nabídne maximální odmočení nečistot a následný jednoduchý oplach.

Auto-foam je složena z biologicky rozložitelných materiálů a poradí si i s tou nejusazenější špínou, zároveň je ale maximálně šetrná k laku. Složení bez rozpouštědel umožňuje i pravidelné používání bez jakéhokoliv rizika poškození laku. Účinné aktivní složky této pěny proniknou skrz i tu nejodolnější špínu z cest, a uvolní ji bez nutnosti ji dotykem narušit.

Během působení pěny na autě, auto-foam systematicky bublá a stéká, aby se dosáhlo maximálního odmočení nečistot a co nejlepšího působení aktivních složek. Nečistoty se odmočením fyzicky uvolní z laku, a poté je lze snadno opláchnout. Tím je riziko poškození laku při následném mytí rukavicí sníženo na úplně minimum.

U vozidel se zvláště odolným znečištěním stačí zvýšit poměr vody a produktu (PIR), případně použití několikrát zopakovat.

Parametry

Bez leptavých látek
Účinná bezdotyková čistící látka
Biologicky rozložitelný

http://www.detailingshop.cz/aktivni-pen ... ivni-pena/
Uživatelský avatar
Od Neozin
#54488
Máte někdo osobní zkušenost jak se pěna chová k voskům?
Podle zahraničních fór je mycí síla perfektní, jen abych po 5x použití pěny musel auto znovu voskovat.
Od Eddiee29
#54489
Mam ji uz hodne dlouho a fusso porad drzi, urcite uz to bude 8 měsíců.
Jinak fakt tolik nepeni, slehajdu udela az tak od 350ml ve foam lance...
Uživatelský avatar
Od Neozin
#54490
Jo tak Fusso je dosti odolné. Zkusím na jaře vyžebrat od někoho vzorek a vyzkouším. Nechce se mi kupovat 5L a pak zjistím že to není to, co bych chtěl. :D
Uživatelský avatar
Od Neozin
#55479
MINI Test Bilt Hamber Auto-Foam

Řekl jsem si, že si udělám radost a i kvůli zvědavosti jsem si jeden kanistr Bilt Hamber Auto-Foam pořídil.
Dnes bylo pěkně, teploty okolo 3-4 stupnů nad nulou a auta hodně špinavé. Tahání kýblů, mytí kontaktně rukavicí, sušení apod. se mi nechtělo. Na to jsem byl líný v těhle teplotách.
Ideální situace pro vyzkoušení nové "zbraně" na špínu. :D

Bilt Hamber Auto-Foam jsem ředil v poměru 1:4 (200ml pěny do 800ml teplé vody).
Pěnovač foamlance Aliexpress - pění ale hodně dobře a třeba s VP pěnou dokážu udělat pěnu typu šlehačka.
Test byl jednoduchý. Nastříkat pěnu, nechat 5 minut působit, pořádně opláchnout vodou.

Auto nemyto 3 měsíce. Na laku žádná ochrana.

Poznatky:
1. Bilt Hamber Auto-Foam má zelenou barvu
2. Vůně připomínající jablka
3. Moc nepění - to však lze očekávat protože v popisku na DS je jasně napsané, že produkt nevytváří bohatou pěnu.
4. Čistící schopnosti opravdu skvělé - sami posuďte v přiložených fotkách
5. Auto po použití pěny není zcela čisté. Na laku je stále tenká vrstva nečistot. To však není úkol pěny, aby auto dokonale bezkontaktně umylo. Avšak 80-90% špíny z auta je dole.

Jsem velice spokojený a můžu jen doporučit. :thumbup:
Přílohy
IMG_1007.JPG
IMG_1008.JPG
IMG_1009.JPG
Uživatelský avatar
Od Neozin
#55502
wildT: A jakou pěnu od VP to máš? Jestli Advanced a jestli chceš, tak můžeme dát change 1-2 litrů. ;) Spotřeboval jsem 300ml naředěné pěny na jedno auto, přísav pěny nastavený tak na 60%. K tomu X5 není zrovna malé auto a to jsem nešetřil. Takže podle mě uplně OK cena na jedno mytí.
Mazda 6 gh

to je možný :) Na takovéhle stř&iacu[…]

Work from samot0506

já chtěl koukat na auto, ale jak si to v mo[…]