Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Uživatelský avatar
Od soray
#54470
Diskuze k produkty. Popis výrobce:

Obrázek

Vyhlášky omezující používání čističů obsahující rozpouštědla se stále zpřísňují, proto jsme začali s vývojem čističů na vodní bázi.

Surfex HD nabízí čistící sílu srovnatelnou s čističi na bázi rozpouštědel (dokonce i větší), zatímco zůstává biologicky odbouratelný.

Surfex HD bez problémů odstraní všechno olejovité a mastné znečištění, a navíc – narozdíl od rozpouštědlových čističů – si hravě poradí i s organickou nečistotou nebo usazeným vodním kamenem.

Surfex pracuje v široké škále různých koncentrací, je aktivní už při ředění 1:200 pro nejlehčí nečistoty, nebo může být použít nezředěný na to skutečně nejodolnější znečištění.

Surfex HD doporučujeme na veškeré náročné čištění – ať už v autě, na pracovištích nebo v domácnostech.

Surfex HD může být použit na laku, hliníkových kolech, pneumatikách, textiliích, kobercích i na většině ostatních površích. Přesto doporučujeme napřed otestovat na skrytém kousku povrchu.

Aplikace je možná rozprašovačem, štětcem nebo za použití příslušenství pro tlakové myčky určeného pro dávkování čistící chemie.

Porovnání

Surfex HD neobsahuje žádné těkavé organické látky, je biologicky odbouratelný, netoxický a příjemný na používání; přestože jeho schopnost odstraňovat odolné mastné a olejové znečištění dokonce přesahuje schopnosti mnoha známých odmašťovačů na bázi rozpouštědel.

Výhodou produktu na vodní bázi je to, že jej lze snadno ředit a tím účinek přizpůsobit každé nečistotě. Surfex může být zředěn až na 0,5 % (1:200) a přesto efektivně vyčistí lehké nečistoty. Zvyšováním koncentrace lze potom čistící sílu lze potom zvyšováním koncentrace až na 100 % přizpůsobit i pro nejtěžší průmyslové použití.

Parametry

Účinný univerzální čistič na vodní bázi
Bezpečný pro téměř všechny povrchy v automobilech a domácnostech (před použitím otestujte na skrytém místě)
Biologicky odbouratelné složení
Ekonomické ředění už od 0,5 % (1:200)
Dostupný jako litrové a 5litrové balení
Litrové balení se dodává s rozprašovačem


http://www.detailingshop.cz/predmyti--m ... ni-cistic/
http://www.detailingshop.cz/predmyti--m ... -cistic-2/
Od vhml
#54602
Na kolik ho běžně ředíte a pro jaké použití? Ja zatím používám 1:25 na všechno, ale dozajista můžu někdy ušetřit, případně jinde přitvrdit pro rychlejší práci.
Uživatelský avatar
Od FLP
#54607
Chalani, prečo ho na interiér nepoužívate? Ja ho používam v pomere 1:10 už pár rokov a žiadny problém 8-)
Od vhml
#54608
To používáte celkem ostrý koncentrace. Mě se těch 1:25 zatím celkem osvědčilo i v interiéru. Nezanechává to žádnej lepkavej povrch, nebo vybledlou barvu atd. Ale na exteiér zkusím teda přidat.
Od vhml
#54611
To se mi při mé koncentraci ještě nestalo. Ale teda vždy ještě vše utírám na konci jen navlhčenou utěrkou

Kdoví, jakpak se povedlo čelní okno.[…]