Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Uživatelský avatar
Od joshiki
#55285
Automobilový šampon byl vyvinut Paulem společně s chemiky a techniky jedné z předních světových chemických firem působících v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu. Šampon je vysoce koncentrovaný ředění 1: 2000
Je samozřejmě pH neutrální a je vhodný pro běžné mytí vozidel ošetřených vosky, sealanty a povlaky různých druhů.
Tolik popis výrobce.
20170101_173218aa.jpg
Osobní zkušenosti zatím nemám, pak dám vědět jak si šampon obstojí...ale nepředpokládám nějaký propadák, když se pod to podepsal sám PD
Uživatelský avatar
Od Frozz
#55308
Zkoušel jsem ho a byl fajn, nicméně že by byl nějaký extra jiný oproti jiným, kvalitním, šampónům, to ne. Překvapila mě ta koncentrace, opravdu stačí trošku do kýblu a může se umývat, takže spotřeba minimální. A design balení je úžasný 8-).
Uživatelský avatar
Od Neozin
#55310
Podle mě je to spíše i taková sběratelská záležitost. :smile: Jinak nepochybuju že je dobrý. Po pravdě, chtěl bych ho ve své poličce. :D
Uživatelský avatar
Od joshiki
#55311
Zpytoval jsem svědomí a po srazu jsem koukal po nějakém neutrálu bez přídavných složek.
V hledáčku byl:
swiss 0,47L za 2ku nepřipadalo v úvahu kvůli ceně a značce
PD 0,5L za 15stovek...takže nebylo o čem :smile:
V podstatě to byl můj vánoční dárek od sebe pro sebe :D
1mytí za 23kaček není zas až tak strašné viz WildT tabulka šamponů
Uživatelský avatar
Od Neozin
#55313
Tak tímhle bych si asi hýčkal jenom svoje auto. :D Už jen kvůli tomu, že je to něco "spešl".
Od Napster
#55361
No a Jar sensitive s vuni tea tree a mint 5l 250kc. Jedna kapka jaru dokaze umejt asi 1000 talířů,takže kdyz nebudes setrit,tak s 5-10ti kapkama umejes cele auto! :D :D :lol1: u toho PD (pekna lahev!!) Je fajn ta minimalni spotreba a jak uz si psal myti auta za 23kc je super a i pro auta zákazníků. Ja jedu uz nejaky patek na Maxi suds II. Proste vune visni je moje :smoke:
Uživatelský avatar
Od Neozin
#57860
Recenze šamponu PD.

Předem bych chtěl poděkovat joshiki za poskytnutí vzorku na vyzkoušení. Děkuji.

Šampon je velice koncentrovaný. Lze vidět na konzistenci, která je hustě gelovitá, avšak se ve vodě bez větší námahy rozpustí. Není to jak CG citrus wash gloss, který ve vodě ne a né se rozpustit.
Vůní mi připomíná můj sprchový gel. :D Ano, fakt voní jak nějaký sprchový gel.
Ředil jsem podle výrobce, tj. 10ml do 19L kýble, který nebyl naplněný vodou až po okraj, takže bych řekl že jsem ředil 10ml do 18L vody.
Lubricita je průměrná. Kdybych hodnotil v porovnání s DJ BTBM, který u mě vede a má za 10. Tak PD šampon bych hodnotil 7-8 v lubricitě. Čekal jsem více od šamponu, který navrhoval a vyrobil světová špička v detailingu a měl by to být TOP šampon na trhu.
Šampon neovlivňuje voskovou vrstvu. Pěna dostatečná, řekl bych i nadprůměrná.
Mycí schopnosti průměrné. Není určený pro odstraňování nějakých silných nečistot třeba jako jsou mrtvé mouchy na předním nárazníku. Je určený spíše pro udržbové mytí "víkendovek".

Moje hodnocení šamponu: V případě že chcete nějaký speciální šampon pro vašeho plechového miláčka a nehledíte na cenu. Kupte si jej. Svými vlastnostmi není TOP, ale budete mít do sbírky velice pěkný šampon. Určitou sběratelskou hodnotu bude mít také.
Mě osobně šampon nepřesvědčil o tom abych za něho dal tolik peněz (54 euro/500ml), ikdyž jsem ten typ člověka, který by nelitoval dát 54 euro za šampon s TOP vlastnostmi.
Cenově na jedno mytí vychází na cca 29,-Kč / 10ml).

Kdoví, jakpak se povedlo čelní okno.[…]