Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
Od PetrSY
#58067
Mám dotaz existuje nějaký přípravek, který by fungoval na podobném principu...

Jde mi hlavně o zimní údržbu.

Nastříkám na špinavé auta, přípravek oddělí špínu od laku a pak to opláchnu wapkou.... nechci 100% výsledek tak 90% stačí:-))

Napadá mě zda na to není použítelný třeba přípravek od Chemical Guyes na mytí bez vody? jen to pak opláchnout??

Petr
#58069
Ahoj Peťo, zatím mi rukama neprošlo nic, co by dokázalo umýt bezkontaktně neošetřené auto, Pakliže bude na autě dostatečně kvalitní a silná ochrana, pak lze umýt i bezkontaktně(záleží na mnoha parametrech)
Jedna myčka hrdě tvrdí, že používají něco, co bezkontaktní umytí dokáže...ale jsem k tomu skeptický a dokud nevyzkouším platí pro mě neumytí. Kdyby to opravdu fungovalo a nebylo smrtelné pro lak a gumové části, pak by to nejspíš používal každý a jistě by se to mezi komunitu dostalo jako dar z nebes ;)
O mytí bez vody...pleteš si o čem to vlastně je-je to roztok,v podstatě "šampon", který na auto musíš nastříkat a pak postírat utěrkou....rozhodně to není určené na bezkontakt.
V zimě bych mytí bez vody bez předoplachem wapky moc nedoporučoval...a když už to tedy předopláchneš wapkou, pak nevidím jediný důvod, proč neumýt konvenčním kontaktním mytím,díky kterému vydží auto déle čisté(pokud bude navoskované) a po zimě bude na povrchu mnohem méně kontaminátů.
Já osobně měl navoskované auto syntetikou a 2-3x týdně zajel jen na oplach demi vodou a jakmile to demi už nestačilo, vzal jsem to kontaktně a zase to pár oplachů vydrželo.
#58070
Tomu rozumím - já bych obecně potřeboval řešit toto (zatím jsem použival jen sonax vč. premium řady)

Budu mít nové auto v nemetalickém bílém laku, Auto je splněný sen a bude se mnou do mojí smrti. Auto bude garažované v nevytápěné garáži (velikost jen na auto nedá se v ní nic dělat) - o auto můžu tedy pečovat jen ve veřejné bezkontakní myčce (bkf). Dále mám k dispozici cca 1x za 8 týdnů krytý box s wapkou zde bych chtěl auto voskovat. Hledám tedy něco na běžnou údržbu - doporučujete nějakou aktivní pěnu do napěňovače - třeba ručního gloria fm10 či fm50? Jak tedy o auto pěčovat než se dostanu dosoukromém boxu...

Otázka tedy je: 1) hledám vosk, který vydrží na autě co nejdéle i při použiti bezkontakní myčky oplach demineralizovaná voda nebo nějaká aktivní pěna a pak voda?
1) na video vypadají všechny přípravky krásně - třeba soft99 fusso coat 12 month
2) je některá pěna k něčeu? Která? Nechce se mi auto "pískovat" práškem co je na myčce
3) hledám kvalitní ochranu disku kol - je tam rezerva pod autem, takže ji potřebuju kvalitné ošetřit aby přežila i sůl v zimě

Nechledám nejnižší cenu, ale kvalitu. a pak věci co je možné zvládnout v domácích podmínkácm - nemám žádnou leštičku apod...
#58083
Jak uz bylo psano nademnou.
1. Fusso coat/finish kare.
2. BH auto foam. Popripade Rety ma odeme na testovani MAFRA ecomaf,se kterym delam predmyti na autech a dodavkach a jen po oplachu wapkou v zime je to pekny i na bilem aute.
3. Gyeon rim na disky+muzes na zu rezervu pod autem muzes vzit klidne i fusso. Davat ji do obalu nedoporucuju. Zazil jsem to u dodavky. Do obalu se dostala voda,sul a po 4letech kolo horsi,nez kdyz je to bez ochrany,coz je paradoxne taky blby,protoze se vzdy umazes. Na druhou stranu kolikrat si nasazoval rezervu?!
#58090
Bezkontaktní mytí "neuškodí" až tak Fusso, odzkoušeno v zimním provozu. I předmytí a voda s práškem. Takže jestli to chceš prát na bezkontaktním mytí tak doporučuji, popřípadě nějakou tu keramiku, ale s tím neporadím jakou.
Od shawt
#58125
Za me wap nebo tyto bezkontaktni mycky jsou blbost. V sobotu jsem do takove mycky jel a auto sice vypada na prvni pohled ciste, ale umyte poradne neni. Jenze, kde umyvat, kdyz clovek nema zahradu nebo barak.
Ja to resim tak, ze si vezmu do kanystru vodu a kybl a na wap, tam kde jim nevadi, ze si prinese clovek svuj sampon auto umyju. Bohuzel ma oblibena wapka byla nefunkcni, tak sem sel do bezkontaktni mycky, kde maj nake to piskovani nebo prasek. Kdyz sem to videl, tak sem vyjel z boxu opodal, auto umyl sampone a pak do boxu najel a auto oplachl :dance4:
#58131
Pro mě smysl tyhle myčky docela mají...ne vždy je potřeba auto mýt kontaktně a dost ušetří čas, když to jen opláchnu demi vodou a auto je zase relativně čistý.
To "pískování" jsem na autě dělal asi 50x a vypískovaný lak fakt nepozoruju.
:D
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]