Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Od mart
#62251
Zdravím. Koupil jsem auto na kterém byl původně plastidip (350Z) . Tlustou vrstvu na karoserii šlo snadno oloupat. Nicméně když to stříkali, ''lakýra'' nezakryl boky dveří :roll: , a další špatně přístupná místa včetně gumových těsnění. Na těchto místech je jemná vrstva plastidipu, která se nedá pořádně sloupnout.Zkoušel jsem to wapkou, nicméně na vetšině míst to zůstalo :dash: . Máte nějaký tip jak tu sr*čku odstranit abych nepoškodil lak? Ředidlo se mi moc používat nechce vzhledem k tomu že to je i na gumě. Předem díky za odpověd' :thumbup:
Uživatelský avatar
Od majxi
#62261
Plastidip nahlodá,nebo sundá např. Benzín, nebo v Krajním případě u té gumy/plastu Aceton. U těch umělých hmot ale záleží na materiálu, já například nedávno chtěl sundat z plastové lišty zadního nárazníku u B5 Passatu barvu ( nějaké koště to střiklo bez základu sprejem, ke všemu na lištu se strukturou co není určená pro lak ). Čistá ipa s tím nehla, Aceton však ano a plastu vůbec neublížil, chce to však vyzkoušet na menším kousku snášenlivost. Určitě to potom chce něčím znovu vyživit. Na lak Aceton určitě ne.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Od mart
#62264
Škrabkou se prave na ty místa nedostanu (protože na ty místa sotva strčím prsty) a wdcko tam patlat nechci. Ten aceton vyzkouším. Díky za odpovedi :thumbup:
Mercedes Benz C Class

Tak a máme léto, po jarní smr[…]