Clay čištění

Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nezlob se na mne, ale já mluvím o voze a ty stále o koze :lol:

Takže znova napíši, že rozumím rozdílu mezi mezi klasickými vosky a mezi "moderními" syntetickými produkty a myslím si, že vhodnost toho či onoho je na osobních preferencích, co konkrétnímu uživateli vyhovuje více.

O pár postů výše byla ale řeč o něčem jiném, a to konkrétně:

"Ale nepobral jsem tvrzení, že neudržované auto je čistější než auto ošetřené klasickým voskem. Taky jsem dělal pár aut, o která následně není tak pečováno, ale že by následně byly "špinavější" než ta neudržovaná (neošetřená), to teda rozhodně ne."

Tj. nezajímala mne ani tak tvrzení klasický vosk vs. syntetika, jako spíše klasický vosk vs. nic.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

v tom pripade neumis cist, nebo nectes vechno:

Dobre, spatne jsem se vyjadril, bavme se o rok starem vozidle a o vozidle na kterem rok byl pastovy vosk. Vychazim ze zkusenosti na svych vozech a vozech zakazniku o ktere se staram od novoty a ktere rozhodne nebyvaji pravidelne udrzovane. Jak nekdo ze zakazniku koupi nove auto, aby to nebylo jen napadnutelne tlachani, tak to vyfotim jak to vypada...


Samozrejme tri roky stare auto s najetymi 120tis a nikdy nevycistene Clayem bude splnovat Tve tvrzeni. Proto je potreba stanovit stejne podminky. Vyrobene neprovozovane auto po rocnim provozu a vycistene auto jedno jakeho stari po kompletnim cisteni a osetreni pastovym voskem. Pozoroval jsem to i na autech, ktere pravidelne jezdily kartacovou mycku, tak nebyl clay tolik spinavy, jako po jejich osetreni pastovym voskem a odjeti udrzboveho intervalu.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Možná neumím číst, ale přečetl jsem si to několikrát a buď je to zmatečně napsaný nebo tomu fakt nerozumím (viz např. "Vyrobene neprovozovane auto po rocnim provozu").

Chtěl jsi tím tedy říct, že pokud vezmu 2 nová auta, na jedno se vykašlu, druhé ošetřím klasickým voskem, tak po roce bude to neošetřené čistější?
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
mathyas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: 26 srp 2011, 08:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ano
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel a detailingu

Profesionální služby, dlouhodobé ochrany vozidel, opravy kůže

http://www.matejveprek.cz
Uživatelský avatar
pásovec
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 26 říj 2010, 18:59

No a co třeba stav laku po 10 letech. Jeden bude nikdy nešáhnutej. A druhej bude nonstop pod voskem. Kterej bude asi vypadat líp? :roll:
Detailing Club ČR
VWMysak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: 23 lis 2010, 18:14

No přece ten nikdy nešáhnutej. :mrgreen:
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

pásovec píše:Bigu, zkoušel jsi clay vymýt v lubru?
jak to myslíš??? vzal jsem novej kousek claye a překládal jsem ho po každym dílu ;)

jinak kdybych porovnal luber a CB, tak luber i v ředění 1:1 se krásně „rozlil“ po povrchu kdežto CB dělal jakoby kapičky... zředil jsem ho 1:10 s vodou (podle ValetPRO má bejt 1:16, ale to se mi zdá moc zředělný) a taky shodou okolností jsem měl velkýho 5cl panáka pro odměření :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
pásovec
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 26 říj 2010, 18:59

Tak jestli te uchvatila vune zvejkacek, tak galon rizlej vodou jeste vychazi jakz takz :-)
Detailing Club ČR
Uživatelský avatar
pásovec
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 26 říj 2010, 18:59

VWMysak píše:No přece ten nikdy nešáhnutej. :mrgreen:
Těch nikdy nešáhlejch je na ulicích tunáž a ten wet look maj mocnej, jak na nich leží snad 1cm vody a neodtéká... :-D
Detailing Club ČR
Zakuji
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: 11 lis 2010, 20:51

Jenze ta voda je tam jen do chvile nez prestane prset,zatimco supercuper pravidelne kapicky vydrzi klidne celej den,ze... :roll:
Odpovědět