Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Od Mr.Bean
Kdo sleduje Facebook, tak jistě zaznamenal novinky zimy 2013/14.

Dodo Juice Supernatural Clay Lube
Dodo Juice Born Slippy je považován za nejlepší clay lubrikaci. Píše to i sám Mike Phillips ve své knize "The art of detailing". Nyní přišli v Dodo Juice s novinkou, která je pravděpodobně ještě lepší - Supernatural Clay Lube. K dispozici je jako hotový 500 ml roztok nebo koncentrát o shodném objemu.
Z koncentrátu díky ředění 1:20 vytvoříte až 10 litrů lubrikace. Supernatural Clay Lube je dokonce ekonomičtější než Born Slippy.
sn lube.jpg
Dodo Juice Supernatural Ferro Lube
Dále byla představená další, lehce zvláštní, lubrikace. Ferro Lube kombinuje vlastnosti tří Dodo produktů - Born Slippy, SN Lube a Ferrous Dueller. Někteří další výrobci tvrdí, že je možné jejich odstraňovače polétavé rzi použít jako clay lubrikaci, což není úplně pravda, tak Ferro Lube byl k tomu přímo stvořen!
sn ferro lube.jpg
Ferro nebo obyč?
Nemáš náhodou litrovku trenclí? :D
já bych to viděl na obyč.Nejsem zastánce produtků 3v1 2v1 prostě každá věc má být funkční na jeden konkrétní úkon.Když to je all in tak to nemůže fungovat 100% vždy bude něco ošizenýho.To je můj názor ale uvidíme jak budou spokojeni uživatelé třeba to bude první věc která bude plnit všechny funkce co slibuje na 100%.A kdyby to tak opravdu bylo tak dodo může spoustu produktů přestat vyrábět protože to nahradí tenhle výrobek. ;)
Od Sibr
Tak by mně zajímalo, kdo má nějaké zkušenosti s Ferro Lube??

Já je tedy mám :D Jen potřebuji od někoho svoje postřehy potvrdit ;)

Zdá se to být super produkt, cena teda vyšší, ale díky relativně dobrému rozprašovači velice slušná spotřeba.
Maká to pěkně, baví mně to. Zkoušel jsem i jednou clayované dveře modrým Valtím clayem a BS.
A jak pekně to teklo, fialové celé dveře... Jenže kostka claye se ještě před dokončením začala rozpadat, až drolit no prostě se stím nedá pracovat... Jelikož při snaze ho držet pohromadě začne drobit na lak nebo rovnou na zem.
Předtím ta kostka udělala s BS třičtvtě auta...
Problém je, že to oddělá za chvilku i nový clay a nejen tvrdý Valetí ale i střední SN, ten teda vydrží asi 2x déle :clap:

Tedy ideální se jeví spojení s Square Sponge Clay Padem, ovšem ten považuji za nejdebilněji vyhozených 500,-
Takže zase špatně, hlavně se nasaje tím fialovým sajrajtem a o záavu je postaráno.

Takže moje resumé je takové, že je to relativně drahý produkt který má asi šetřit čas.
Ovšem ušetřený čas člověk zabije běháním pro nový clay... :rofl:
O finální cenové bilanci za vyčištený lak radši ani nemluvím.

Všeobecně se mi jako nejlepší jeví Profi Detailer od Megs L.T. přijde mi že tyhle různé clay lubrikace chrání částečně i tu špínu :crazy:
Od wildT
Me ferro lube prijde jako naprosto zbytecny produkt, protoze jedine ceho se tim dosahne, ze nektere kovove kontaminanty se uvolni jeste predtim nez je vytrhne clay (ktery to vezme do sebe hned) a docili se jen toho, ze je bude chvili tlacit pod sebou nez je zabali do sebe, vysledek je pak jasny = silny marring. Kdyz uz, tak proste prvne Iron X a pak normalni clay, ale zaroven fakt ne. :D Iron X na cele auto zabere 15 minut od prvniho nastriku, pres pusobni i po nasledny oplach, cenove to zrejme vyjde taky lepe. Ale rad se necham presvedcit o opaku :smile:
Zkoušel někdo Supernatural VS Born Slippy? Jak je na tom Supernatural s lubricitou? Born Slippy má podle mě super lubricitu, a jestli Supernatural bude mít stejnou vlastnost tak není o čem přemýšlet protože je levnější.

Když já nevím...

Stejně tak jako kadeřnická MX-5 :-P Furt j[…]