Zaschlé kapky na laku

Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Dík za reakci asi na máš pravdu ale nebyli ty laky opravdu dřív nějak kvalitnější nebo tvrdší? Když v garáži před x lety někomu spadla piksla s barvou,tak jsem umyl feldu nitroředidlem a nic se nedělo.To bych si teď nedovolil.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Dříve byly laky jiný, teď se hraje hlavně na ekologii, takže, když ti někde ukápne barva z auta :mrgreen: tak aby to rozdejchaly kytičky a broučkové. Navíc ještě se šetří, takže je na autech slabá vrstva...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja jsem nekde hledal proc je na vsech novych autech pomeranc a prej za to taky muze prechod na laky na vodni bazi ktery se odehral v minulem desetileti, nebo co, uz si to moc nepomatuju. Hlavne ze je to ekologicky a auto lehci o 2 kila :D
Tommyk
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 22 zář 2014, 10:56
Bydliště: Louny, Brno

Podle mě je nesmysl že za to může přechod na vodou ředitelne laky... Prostě na to asi nemaji technologie/neumi to nastrikat tak, aby tam pomeranč nebyl. Takže vlastně ano, může za to ten přechod :D Jen bych nehledal příčinu v laku, nýbrž v technologii.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

To je mi jasne, bylo to spis jen tak pro zajimavost, moc jsem to nezkoumal a lakyrnik nejsem. :mrgreen:
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Mám dojem že vodou ředitelný barvy jsou obecně horší.Něco člověk za život už okolo baráku ponatíral.Poradil by někdo co na ty fleky na autě? Dík
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já někde četl,že ty roboti v automobilkách nastříkají pomeranč schválně,aby pak když při nehodě lakýra dostříkává díl aby se lépe chytl,aby nebyl od něj pomerančový jen ten díl,ale bylo stejné celé auto. Což mi přijde jako blbost. Vidím to na šetření,pomerančový lak je vlastně málo nalitý lak,šetří barvou a nedají jí tam tolik,aby se krásně slila...
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Automobilky jsou omezené množstvím barvy, kterou můžou nastříkat na 1m2
Kdyby nastříkali rovnou vrstvu, tak by tloušťka byla kupříkladu 130um na celé ploše,
pokud nastříkají pomeranč, tak nejvyšší vrcholy pomeranče mají třeba 135um a nejnižší 125um, takže při práci/nehodě na laku, je poškozena právě ta vrstva nejvyšších bodů tj vrcholy pomeranče a zbylé nižší části jsou "jakoby" chráněné.
Je to teda jen moje doměnka, třeba je všechno jinak. :blush:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nikdo ti zatím neporadil?
Stopy po vodě jsou zlo, sundáš to buďto chemicky nějakým spot removerem a nebo mechanicky odleštěním či teoreticky zkusit clay.
Vosk jako takový tě před zaschlými minerály neochrání, jen usnadní jejich odstraňování.
Nejlepší co můžeš udělat je, po umytí VŽDY auto od vody osušit, alespoň od největších kapek tj pořídit si dostatečně velký,kvalitní sušící ručník, případně i nějaký detailer, který ti se sušením pomůže.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Dík za radu,osušku už mám,asi za 400kč a snažím seto tak dělat.Ale jednou jsem někam musel musel rychle odjet a tak jsem to asi trochu odflák.Chybama se člověk učí.
Odpovědět