čistič laku

Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Uživatelský avatar
Hanny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2011, 21:43
Bydliště: Mezi Prahou a Brnem

Ahoj potřebuju sundat starou vrstvu vosku collinite a pak dát novou.Mátě někdo nějakej tip na čistič laku.
Nebo stačí pouze umejt potom clay??
Děkuju ;)
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Řekl bych, že když to umeješ koncentrovanějším mycím roztokem, přejedeš to clayem a nakonec dáš pod nový vosk Lime Prime nebo Achilles Prep (to bys stejně měl), tak bude určitě po starém vosku.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Hanny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2011, 21:43
Bydliště: Mezi Prahou a Brnem

jj šlo mi o to co všechno mužu použít dodo atd...dík
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Čističe, které jsou ověřené a určitě neuděláš jejich výběrem chybu:

1. Dodo Juice Lime Prime (příp. Lite) - je řidší, proto snadná ruční aplikace, trochu dražší, minimální spotřeba
2. Valetpro Achilles Prep (recenze http://detailingclub.cz/viewtopic.php?f=26&t=199) - je to hustější pasta, ruční aplikace o něco namáhavější jak u Lime Prime, super cena
3. Swissvax Cleaner Fluid (několik verzí) - nejdražší, pokud nepoužíváš Swiss vosky, tak asi zbytečnost :-)
4. AG Super Resin Polish - je levný, proto ho asi lidi hodně kupují, někde tu o něm psal Mathyas. Já s nim zkušenosti zatím nemám.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Hanny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2011, 21:43
Bydliště: Mezi Prahou a Brnem

soray píše:Čističe, které jsou ověřené a určitě neuděláš jejich výběrem chybu:

1. Dodo Juice Lime Prime (příp. Lite) - je řidší, proto snadná ruční aplikace, trochu dražší, minimální spotřeba
2. Valetpro Achilles Prep (recenze http://detailingclub.cz/viewtopic.php?f=26&t=199) - je to hustější pasta, ruční aplikace o něco namáhavější jak u Lime Prime, super cena
3. Swissvax Cleaner Fluid (několik verzí) - nejdražší, pokud nepoužíváš Swiss vosky, tak asi zbytečnost :-)
4. AG Super Resin Polish - je levný, proto ho asi lidi hodně kupují, někde tu o něm psal Mathyas. Já s nim zkušenosti zatím nemám.
Mám doma AG Ultra deep shine (čistič laku) ten se musí ale nechat min.24hod nechat a pak teprve voskovat.Potřeboval bych to zfouknout za jeden den :D protože auto je ted každej den v provozu ;)
Dík moc,jdu hledat dál.
Uživatelský avatar
Majloo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 05 dub 2013, 10:38
Bydliště: Matka měst

Ahoj detaileři,
chystám se o weeekendu na vyčištění laku pomocí clay a lublikantu, po umytí vozu, (poté leštěnka, vosk atd..) vše mám značku Meguiars, a prodejce v Escape6 v Praze mi řekl, že starý vosk můžu klidně odstranit z laku i Meguiars nxt glass cleanerem (viz. link), co myslíte, mohl bych ho na odstranění starého vosku, leštěnky použít.. :?: :?:

Jen mi není jasné, jak to použít.. nastříkat na lak, poté setřít nějakým mikrovláknem??
Poraďte prosím ;)

http://www.detailingshop.cz/okna/35-meg ... 710ml.html
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
grapherx
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 09 úno 2012, 17:49
Bydliště: Brno - venkov

Nedával bych to tam. Ten starý vosk ti odstraní ta leštěnka/čistič co použiješ před voskem.
Uživatelský avatar
Majloo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 05 dub 2013, 10:38
Bydliště: Matka měst

OK :) kašlu tedy na to a po umytí se vrhnu na claying ;) jen doufám, že mi clay nespadne na zem.. to bych se opravdu nasr.l :D mj. používáte nějaký "držák" na clay jako je zde ve videu z youtube..?
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

ne, měkkej claj drží na ruce přilepenej sám a hlavně používám jenom malej kousek, kterej až tak nebolí, když ti upadne :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
blackmagic
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 05 úno 2013, 09:49

Hanny píše:Mám doma AG Ultra deep shine (čistič laku) ten se musí ale nechat min.24hod nechat a pak teprve voskovat.Potřeboval bych to zfouknout za jeden den :D protože auto je ted každej den v provozu ;) .
Toto mas odkoho ? Pouzivam AG UDS uz druhy rok a zakazdym to sfuknem za jeden, max dva dni. Ale 24 hodin som nikdy nenechal nic stat ani zasychat. Normalne ho nanesies, nechas zavadnut (vytvori sa suchy film) ktory vyskusas prstom, ak pojde bez problemov dole a nebude nechavat mastnu smuhu tak mozes zotriet mikrovlaknom. Nasledne hned mozes nanasat Collinite. Tiez mam colli, robil som to takto a na aute drzi uz od zaciatku novembra. ;)
Odpovědět