Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
#41154
Sepíšu tady trochu informace ohledně této skupiny přípravků, jelikož je to rozházené do několika témat a když člověk hledá info pro zvolení vzhodného přípravku, tak pročítá asi 4 témata a další budou přibývat.

Trochu povídání všeobecně(případně přeskočte níže o odstavec):
Proč to používat? Protože je to prostě účinné a při silné kontaminaci je to opravdu ale opravdu výhodné z hlediska potřebné doby a vynaloženého úsilí na zmíněné odstranění zrezlého železa. Navíc eliminace mechanického poškození při klasickém clayování.
Nijak vyjímečně i mírné posetí železem znamená clayováním náročnou fušku-občas nějaká rezavá tečka ne a ne dolů a strávíte na jednom kousku třeba věčnost,
přesto zbytek rzi(rezavý flíček) prostě dolů nejde.
Pokud se vám to stane, pravděpodobně je to způsobeno tím, že rez prošla již pod rovinu laku a clayem prakticky nelze odstranit, jelikož clay odstraňuje nečistoty z povrchu nikoli z prohlubní, tudíž je na toto znečištění neúčinný.
Všechny dosavadní odstraňovače železitých nečistot fialovějící jsou PH neutrální, tudíž naprosto šetrné, přesto se doporučuje nenechat produkty zaschnout(člověk to ne vždy uhlídá a může se stát že to zaschne)
Na extrémní posetí železem se osvědčila technika clayování již narušeného železa chemickým odstraňovačem. Tato technika má ale omezení na auta spíše před leštěním(alespoň ruční)

Produkty smrdí a to opravdu :D
Reakci se železem poznáte tak, že odstraňovač železa na laku začne fialovět.

Produkty:
DJ ferrous dueller,ironX,Q2iron,....v podstatě velice podobné produkty, rozdíly minimální,lze je rozprašovat(dueller mi přišel že šel z nich nejhůř)

Dragons breath-v podstatě také shodný přípravek, jen je hustější a ne příliš vhodný na karoserii(nejde dobře rozprašovat), ikdyž v nouzi použít lze. Jeho hlavní význam je na disky, kde díky své hustější konzistenci nestéká tak rychle jako produkty vhodné do rozprašovače.

Carpro trix- v podstatě smíchaný odstraňovač železa s přimícháním odstraňovače asfaltu. Z Principu nemůže být tak účinný jako čistě odstraňovač železa.
Vhodný na plochy, kde je pravděpodobný výskyt obou kontaminací.
Šetří potřebou dobu čištění.

IronX paste- v podstaně ironX, jen v husté konzistenci.
Opět vhodný především na disky jako dragons breath.

IronXsoap- v podstatě šampon/pěna s vlastnostmi jako ironX

Kdyby cokoliv jsem zapoměl tak mě upozorněte díky :)
Naposledy upravil(a) joshiki dne 18 srp 2015, 19:42, celkem upraveno 2 x.
#41170
Super, díky, úplně jsem na to zapoměl, ještě ironXfoam :)
Je v podstatě jedno jestli zrealizuješ chemickou+mechanickou s ironX nebo ironXsnowsoap
Rety a já děláme na klasiku ironX, včera jsem dělal na Q2iron a je to to stejný
Mazda 6 gh

to je možný :) Na takovéhle stř&iacu[…]