Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Od michal1
Ahojte, som uplne novy v oblasti detailingu a chcel by som prvykrat auto poriadne vycistit a navoskovat. Problem vsak je, ze sa strasne bojim clayovania, aby som neposkodil lak, niekde citam, ze to je bezpecne, ini zas pisu, ze vzdy po clayovani zostanu nejake skrabance, a treba to nasledne prelestit. K tomu vsetkemu mam este japonca, a ako vsetci iste viete, lak tam nie je nejak extra kvalitny. Viete mi poradit, ci ist do toho, alebo sa na to vykaslat? Co sa stane, ak auto vycistim a navoskujem bez toho, aby som pouzil clay? Dakujem pekne za rady.
Od Rocco
Pokud nepoužiješ clay a auto navoskuješ,všechny nečistoty,které tam zůstanou, uzavřeš voskem na laku.
Neboj se toho....taky jsem z toho měl hrůzu a nic to není.....pořiď měkký clay,ten je prý pro začátek nejlepší a lubrikant.Já to tak udělal taky.
Pak stačí poctivě lubrikovat a clayem jezdit zlehka po laku.....jak budeš mít málo lubrikantu,začne se ti clay jakoby zachytávat o lak.
Od joshiki
nejjednoduší: napiš si poptávku na půlhodinové zaškolení někoho z okolí, je to daleko lepší než se něco učit o čem nevíš vůbec nic ;)
Ty 2 nebo 3 stovky nikoho nezabijou a hlavně ti můžou ušetřit poškrábání laku
Od michal1
No ja by som sa velmi rad isiel ku niekomu zaskolit, zial byvam v blbej lokalite, a najblizsie co robia taketo veci je odomna cca 130km. Mozno by sa urcite naslo aj nieco blizsie, ale google to nepozna. Povodne som si to chcel dat spravit niekam, ale ked som videl ako daleko treba ist, tak som sa rozhodol, ze radsej si to spravim sam.
Od Rocco
Postříkat IRON X,nebo DODO Ferrous,ale to není zrovna levná varianta. 8-)
Ale to tě zbaví jen polétavé rzi....asfalt a jiný bordel tam zůstane......jen to ulehčí clayování.
Pokud se toho claye bojíš,tak opravdu jen někdo,kdo to dělá,aby ti to ukázal,nebo udělal.
Od wildT
michal1 píše:Nie je nejaka ina alternativa okrem clayu, ktora by auto ako tak pripravila na lestenie?
Ano, dokonce nekolik:

- clay uterka (mnoho vyrobcu)
- clay block (mnohovyrobcu)
- kotouce na lesticku (autoscrub, speedy surface prep dx pads aj.)

Nutno ovsem dodat, ze fakt jen pri priprave na strojni lesteni, protoze to nechava velky marring.
Od vrbicek
vůbec se clayování neboj a prostě se do toho pusť :) na clayblock se vykašli.. já to teď zkoušel o víkendu a nadřel jsem se s tím mnohem víc, než s normálním clayem :)

Když já nevím...

Stejně tak jako kadeřnická MX-5 :-P Furt j[…]