Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Od samot0506
Mám clay block od carpro a musím kostatovat že neveme toho tolik jako klasický clay ale zase se dobře drží.Po druhé už bych ho nekoupil.
Od vrbicek
já bych ho taky znovu nekoupil... na mojí černý metle mi to přišlo fajn, ale teď jak jsem dělal bílou metalízu tak bylo vidět, kolik toho za sebou clayblock nechal... některý malý tečky asfaltu nevzal vůbec... mám střední clayblock od doda
Od vrbicek
s utěrkou teda zkušenost nemám, ale co jsem tak slyšel a četl, tak u utěrky záleží hodně na lubrikaci, jinak se zasekává a způsobuje marring...
Od Rocco
Ta je prý dobrá pouze před strojním leštěním.....kvůli tomu marringu.
Od Neozin
Klasický Clay - je to hmota, něco jako plastelína. Má kratší životnost. Třeba kousek 50g claye ti vydrží na dekontaminaci 2-3 aut (záleží taky na míře kontaminace nečistot na laku). Potom je vhodné vyměnit clay za nový.
Clayblok - Obvykle pěnový blok, který má na sobě potaženou takovou gumovou vrstvu. Delší životnost, stačí omýt ve vodě se šamponem a dá se použít znovu. Není nesmrtelný, ale výrobci píšou životnost cca 50-100 aut.
Od BigBang
Ještě bych doplnil, že clay velkou část špíny pobere do sebe, kdežto clayblok ji jen uvolní a pryč z laku jí musí odplavit lubrikant. U claybloku je tedy mnohem větší pravděpodobnosst poškrábání laku než u claye. Clayblokem bych nešel na lak, kterej se nebude leštit (stejně tak s clay utěrkou).
Nissan 350Z Nogaro red

já koukám taky hlavně do německa... […]