Clay čištění

Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

No jak jsem psal, tvrdý bych si nebral. Spíš střední nebo ten měkký, Valeti budou OK ;)
jandrak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 07 dub 2015, 05:19

Tak jsem se, debil, rozhodl bez zralé úvahy zkusit měkký Clay na teplém laku.....
Zastavil jsem asi na vteřinu a už to bylo, mega žvejka-flek a nešlo to dolů....
Eraser nic, IPA mě zachránila, naštěstí bez následků, ale skoro jsem se podělal a rychle to zabalil, počkám až bude pršet... :D

Jo , nezkušenost... :smile:
Uživatelský avatar
seatik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 09 srp 2014, 10:28
Bydliště: Přeštice

Už se se někomu stalo,že se clay po lubrikaci začal rozpadat a drolit? Jedná se o clay od Autoglymu a lubrikoval sem Dodo Juice Supernatural Clay Lube Refill.
Když sem loni pracoval s detailerem od AG,tak to bylo vše v pohodě :threaten:

Navíc se mi nezdála lubrikace, po prohlídce po clay sem objevil škrábance po něm. Přitom clay hmota čistá.
Kde mohla být chyba? Clay má cirka 3 roky stáří,použita nová hmota clay.
Nějak se mi ted DD lubrikant nelíbí...můj názor
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

"Clay má cirka 3 roky stáří,použita nová hmota clay." Tomu nerozumim (chapu to ze lubrikace je 3 roky stara a clay novy?), ale pravdepodobne si nesedl clay a lubrikace, to se muze klidne stat.
Uživatelský avatar
seatik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 09 srp 2014, 10:28
Bydliště: Přeštice

Promiň,málo obratně sem se vyjádřil.Clay od Autoglymu mám 3 roky starý,vždy si utrhnu
kus nové hmoty z toho claye . Po použití ten kus vyhazuji.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jo tak, no i tak, clay by se nijak zkazit nemel, asi si to nesedlo s Dodo lubrikaci :(
Uživatelský avatar
Fuji
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 27 bře 2013, 12:46
Bydliště: Lovosice

Už se mi to taky stalo, jako nouzovku jsem použil k DJ SN Clay lubrikaci z redenyho samponu od Valetpro a na Superbu mi to udělalo slušnou paseku. Clay se rozpadal a těch stop na laku. A jednou se mi clay rozpouštěl po nedokonalém umytí IronXu.
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Teď jsem se setkal s takovým názorem,při čištění laku clayem,vždy po určitém vyčištěném kousku hned setřít lubrikaci mikrovláknem. Tím se ušetří oplach po ukončení a může se hned odmašťovat IPA a voskovat. Jaký na to máte názor?
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Po lubrikaci utírám bez umývání jen pokud je před voskem ještě další operace leštěním, jestli to má nějaký význam kdoví :blush:
Technicky vzato, by se po lubrikaci auto množstvím vody umývat ani nemuselo.
Když lubrikuju onr, tak by se umývat šamponem vlastně nemuselo, jelikož onr je přípravek k umývání.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja osobne jsem za nasledny oplach vzdy, protoze ne vsechna kontaminace se vzdycky zachyti do claye, coz lze krasne videt na svetlych autech, jak v lubrikaci najednou zacne plavat jakoby prach (cim tvrdsi clay a cim min udrzovany auto, tim vic to lze pozorovat). Nicmene kdyz clovek chce usetrit nejaky cas tak asi proc ne :)
Odpovědět