Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Od Feri
No jak jsem psal, tvrdý bych si nebral. Spíš střední nebo ten měkký, Valeti budou OK ;)
Od jandrak
Tak jsem se, debil, rozhodl bez zralé úvahy zkusit měkký Clay na teplém laku.....
Zastavil jsem asi na vteřinu a už to bylo, mega žvejka-flek a nešlo to dolů....
Eraser nic, IPA mě zachránila, naštěstí bez následků, ale skoro jsem se podělal a rychle to zabalil, počkám až bude pršet... :D

Jo , nezkušenost... :smile:
Od seatik
Už se se někomu stalo,že se clay po lubrikaci začal rozpadat a drolit? Jedná se o clay od Autoglymu a lubrikoval sem Dodo Juice Supernatural Clay Lube Refill.
Když sem loni pracoval s detailerem od AG,tak to bylo vše v pohodě :threaten:

Navíc se mi nezdála lubrikace, po prohlídce po clay sem objevil škrábance po něm. Přitom clay hmota čistá.
Kde mohla být chyba? Clay má cirka 3 roky stáří,použita nová hmota clay.
Nějak se mi ted DD lubrikant nelíbí...můj názor
Od seatik
Promiň,málo obratně sem se vyjádřil.Clay od Autoglymu mám 3 roky starý,vždy si utrhnu
kus nové hmoty z toho claye . Po použití ten kus vyhazuji.
Od Fuji
Už se mi to taky stalo, jako nouzovku jsem použil k DJ SN Clay lubrikaci z redenyho samponu od Valetpro a na Superbu mi to udělalo slušnou paseku. Clay se rozpadal a těch stop na laku. A jednou se mi clay rozpouštěl po nedokonalém umytí IronXu.
Od Kmoda
Teď jsem se setkal s takovým názorem,při čištění laku clayem,vždy po určitém vyčištěném kousku hned setřít lubrikaci mikrovláknem. Tím se ušetří oplach po ukončení a může se hned odmašťovat IPA a voskovat. Jaký na to máte názor?
Od joshiki
Po lubrikaci utírám bez umývání jen pokud je před voskem ještě další operace leštěním, jestli to má nějaký význam kdoví :blush:
Technicky vzato, by se po lubrikaci auto množstvím vody umývat ani nemuselo.
Když lubrikuju onr, tak by se umývat šamponem vlastně nemuselo, jelikož onr je přípravek k umývání.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 30
Nissan 350Z Nogaro red

já koukám taky hlavně do německa... […]