Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Od Frankie
BigBang píše:clay ale lubrikuješ, iron žádný lubrikanty nemá ;)
To je ten hlavni rozdil
Od petr.s
Pánové, díky za odpovědi a za objasnění. Další utvrzení v tom, že se asi nemám pouštět do ničeho, protože čím víc to tu studuju, tím větší hokej v tom mám. :( Každopádně žádné velké leštění jsem v plánu neměl, ale tady to nebudu pitvat, dám to do jiného tématu. :smile:
Od jandrak
Měl bych dotaz, jestli vadí, že bych IronX aplikoval na navoskovaný lak? Nesnižuje to účinnost IronuX?

Jde mi o to, že chci vše co je teď sundat, dekontaminovat, odmašťovat a nanášet novou ochranu, tak jestli bych se neměl nejdřív zbavit vosku nějakým šamponkem :D a pak teprv IronX na lak.....

Teď tam mám nějaké neznámé zbytky plus každotýdenní zelené ONR....
Dodatečně se ptám, protože první auto v rodině, co jsem dělal, nebylo voskované, tak tam jsem to neřešil.
Díky
Od soray
Pokud došlo ke kontaminaci laku až po navoskování, tak to vadit určitě nebude, nečistoty budou nachytané přes ochranu. Pokud je ale ochranou přetažený kontaminovaný lak, tak účinnost může být snížená.
Od jandrak
Je to měsíc staré auto.
Pochybuju, že by to někdo dekontaminoval a nevím, co s tím v salonu dělali.
Z odpovědi mi tedy vychází, že by bylo zřejmě dobré sundat všechnu ochranu šamponem / Jarem ( pardon) a pak teprve IronX, aby se dostal až na dřeň, co? :smile:

S tím vyvstává otázka, jestli to mám u nového auta vůbec dělat, ale co jsem tady na fóru četl, nové auto nerovná se čistý lak, tak nevím.
Od maxipes
Ak sa Ti do toho nechce, tak mozes na skusku odmastit jeden blatnik a dvere a hned uvidis, ako sa ten Iron-X bude chovat. Prinajhorsom prevoskujes len tuto cast.
Od jandrak
Nechce....
Asi to ale udělám komplet, nebudu šetřit...
Jinak auto je Mazda-takže loď (myslím do Belgie) a pak nevím, jak to vozí, jestli kamion nebo vlak.
Od Mr.Bean
Na kolech se to přece taky roztírá. Já většinou nastříkám irona/duellera, nechám působit a pak rukavicí normálně máčenou v šamponu umejvám, nakonec owapuju, pak clay. Ale je fakt, že všechno pak leštím, tak na tom tolik nezáleží.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 24
Nissan 350Z Nogaro red

já koukám taky hlavně do německa... […]