Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Od Neozin
Laconi: Netrhá se ti tak divně? Prostě ho chceš natáhnout tak se roztrhne. Oranžový Valetpro se krásně natahuje jak žvýkačka. Gyeon ne.
Od Neozin
A k tomu je tvrdej jak kámen... Mě Gyeon clay docela zklamal :( Přitom mají fajn produkty. Zatím jsem nebyl z ničeho až tak moc zklamaný.
Ono to bude tým že Gyeon sa špecializuje skôr na High-end detailerov používajúcich keramiky, ktorých aplikácii v 95% predchádza strojné leštenie. Preto či clay vytvorí nejaké mikroškrabance je úplne jedno.
Ja sám neuznávam clayovanie bez leštenia. Ľudí ktorý chcú auto vyclayovat a prebehnúť voskom prípadne nezmyslom typu lime prime a SRP a čakajú WOW efekt nechápem. Kto chce mať auto ako cukrík musí obetovať peniaze aspoň na rýchly jednostupeň, ktorý sa dá spraviť aj za rozumné peniaze. Clay vytvorí mikroškravance VŽDY, aj keď pouziješ akúkoľvek dobrú lubrikáciu, nemusíš to vždy vidieť voľným okom. Úplne ten samý princíp ako kefy na myčke, nech sú akokoľvek mäkké, vždy je to trenie tuhého materiálu po laku. Keby to tak nebolo, nešli by dole ani nečistoty.

Preto mám radšej tvrdšie claye, keď už dekontaminujem tak poriadne. Oranžovým VP clayom som robil sadu diskov a jedno auto a prišlo mi to že pri tom trávim večnosť, polyshave utietka toho dala dole viac. Gyeon ešte nemám otestovaný preto zatial najlepšia skúsenosť s BH tvrdým.
Od Neozin
Glossworks Detailing:
Clay je prezentován jako měkký, to v žádném případě není. Poté je s ním práce složitější, protože se špatně hnětá (nevím jak tohle slovo správně napsat :D ). On na sebe ne tak krásně lepí a spojuje se. Stejnou vlastnost jako Gyeon clay má i modrý clay od VP, ale tam se to očekává, když je přímo napsané že je tvrdý.

Výrobce i prodejce v ČR píše na svých stránkách, že clay nemůže produkovat sebemenší poškrábání nebo poškození laku. Takže tvoje teorie s tím že Gyeon se specializuje na hi-end detailery atd. asi nebude zcela správná. Leda že to slovo " it cannot produce even the slightest scratches or blemishes." je myšleno že nezpůsobí přímo rýhy do laku.

Když už jsme u těch mikroškrábanců, ono i tím že jezdíš a používáš to auto si způsobíš škrábance.

Oranžový VP clay je určen pro pravidelnou udržbu a posbírá jen lehké znečištění (popis na DS), takže nemůžeš očekávat že ti vyčistí kola, na kterých je nejvíc kontaminace.

Bilthamber vyrábí i tvrdý clay? Já myslel že jen měkký a střední.

Prosím neber to, že do tebe ryju. Vím že jsi zastánce Gyeon produktu. Chci pouze objasnit lidem, beze stranně, jak je na tom Gyeon clay.
Od soray
Na shopu je překlad oficiálního textu výrobce, ale to bych vždy bral trochu s rezervou, nejen u Gyeonu :)
BH dělá tvrdý pod názvem Regular a brzy bude i u nás, zboží je již objednané.
Od wildT
Jj, BH ma soft, medium a regular :mrgreen:

Urcite ale souhlas s Neozinem, Gyeon to prezentuje vesmes jako mekky a tim padem by to zadny marring delat nemelo. Ja treba po clayovani mekkym BH lestit nemusim. To ze to neuznavas ochranu rovnou po clayi je sice jedna vec (ja treba taky uplne ne, ale mam pochopeni pro lidi, kteri to tak delaji); ale amater ktery skonci s autem plnym skrabancu a v pulce udrzby bude nahanet nekoho s letickou, to je vec druha a stavat by se to asi uplne nemelo.

S tim zamerenim claye na 95% lidi co lesti a delaji keramiky se mi to moc nezda, to by to baleni vypadalo uplne jinak. Toto je vylozene hobby velikost, baleni i cena (=neni to moc vyhodne v objemu ale krabicka je hezka).
Od Laconi
Tak to "lehké poškození" od Gyeon Claye dala dolu až Menzerna 400 v kombinaci s oranžovym Hexem, jsem si stoprocentně jistý že jsem s clayem zacházel opatrně s dostatkem lubrikace a stejně takovýhle peklo :D :D

Když já nevím...

Stejně tak jako kadeřnická MX-5 :-P Furt j[…]