Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Od Laconi
Včera jsme poprvé pracovali s Prepem a musím říct že se s ním dělá opravdu krásně. Funguje, odmašťuje, hezký voní, perfektně se rozlešťuje a má minimální spotřebu. Oproti IPĚ asi tak milionkrát lepší :D
Od Rety
To je zajímavé zjištění i když ne zrovna překvapující. By mě zajímalo jestli ten detergent dělá opravdu takový rozdíl. Já používám IPA s destilkou 1:4
Od Frozz
Nevim, jake slozeni ma prep, ale vypozoroval jsem, ze sice se s nim dela dobre, bez smouh ALE napr. Cleaner od CeramicPro (coz bude dost podobne IPE) odmastuje vic. Po dukladnem odmasteni prepem vypadal lak OK, po Cleaneru vystoupily skrabance, takze asi tak :). Takze prep je pro me takovy "light" odmastovac, s kterym se suprove pracuje.
Od jirin
Ahoj kluci, o víkendu mě čeká příprava auta na zimu. Budu to všechno dělat venku a ručně, teplota by měla být tak 13 °C :rolleyes:

Čeká mě mytí, clay, mytí, ruční leštění (resp. čistění) laku pomocí DJ Lime Prime Light (mám půl roku starou Mazdu) a nakonec vosk Fusso 99.

Před Fussem mám na odmaštění Gyeon Q2M Prep, akorát jsem nikde nenašel, jak se používá. Předpokládám, že to není nic světoborného - ale pro jistotu - prostě jen rovnoměrně našplíchat, krouživými pohyby vyleštit do sucha (jak když šudlíte okno) a to je celé? Stačí to udělat jednou nebo je potřeba auto přeběhnout třeba dvakrát?

Další věc - můžu to použít na celé auto (chromové díly, pryžové lišty kolem oken, okna)?

Ještě lehký offtopic - potřebuju do toho celodenního úsilí ještě zakomponovat odstranění vodního kamene z oken (mám Gyeon Water Spot). Mezi kterými kroky na to jít? Po vyclayování oken?

Mockrát děkuji.

PS: Nejsem žádný detailer 8-)
Od Rety
Prep přesně jak píšeš, žádná věda, nastříkat, rozetřít hotovo. Můžeš to použít na vše a stačí jednou

Waterspot bych zakomponoval hned po clay. Nebo před, záleží co chceš ušetřit
Od jirin
BigBang píše:a ohledně toho prepu, tak bych to „nedrbal“ jako okno, stříkni párkrát na panel nebo utěrku a prostě to utři „jako stůl“ ;)
Díky všem za rady. Ještě poslední a blbý dotaz, ale pro jistotu - po odmaštění už se to neumývá a rovnou se voskuje, že? :)

Když já nevím...

Stejně tak jako kadeřnická MX-5 :-P Furt j[…]