Odstranění zbytků plastidipu

Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Odpovědět
mart
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 28 říj 2018, 17:29

Zdravím. Koupil jsem auto na kterém byl původně plastidip (350Z) . Tlustou vrstvu na karoserii šlo snadno oloupat. Nicméně když to stříkali, ''lakýra'' nezakryl boky dveří :roll: , a další špatně přístupná místa včetně gumových těsnění. Na těchto místech je jemná vrstva plastidipu, která se nedá pořádně sloupnout.Zkoušel jsem to wapkou, nicméně na vetšině míst to zůstalo :dash: . Máte nějaký tip jak tu sr*čku odstranit abych nepoškodil lak? Ředidlo se mi moc používat nechce vzhledem k tomu že to je i na gumě. Předem díky za odpověd' :thumbup:
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

co WD 40. a škrabka?
BSD maniac
Uživatelský avatar
majxi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 13 dub 2016, 19:38

Plastidip nahlodá,nebo sundá např. Benzín, nebo v Krajním případě u té gumy/plastu Aceton. U těch umělých hmot ale záleží na materiálu, já například nedávno chtěl sundat z plastové lišty zadního nárazníku u B5 Passatu barvu ( nějaké koště to střiklo bez základu sprejem, ke všemu na lištu se strukturou co není určená pro lak ). Čistá ipa s tím nehla, Aceton však ano a plastu vůbec neublížil, chce to však vyzkoušet na menším kousku snášenlivost. Určitě to potom chce něčím znovu vyživit. Na lak Aceton určitě ne.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

mart
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 28 říj 2018, 17:29

Škrabkou se prave na ty místa nedostanu (protože na ty místa sotva strčím prsty) a wdcko tam patlat nechci. Ten aceton vyzkouším. Díky za odpovedi :thumbup:
Mišell
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 02 dub 2015, 12:00
Bydliště: Opatovice nad Labem

Odpovědět