Stránka 1 z 1

Odstranění zbytků plastidipu

Napsal: 28 říj 2018, 19:19
od mart
Zdravím. Koupil jsem auto na kterém byl původně plastidip (350Z) . Tlustou vrstvu na karoserii šlo snadno oloupat. Nicméně když to stříkali, ''lakýra'' nezakryl boky dveří :roll: , a další špatně přístupná místa včetně gumových těsnění. Na těchto místech je jemná vrstva plastidipu, která se nedá pořádně sloupnout.Zkoušel jsem to wapkou, nicméně na vetšině míst to zůstalo :dash: . Máte nějaký tip jak tu sr*čku odstranit abych nepoškodil lak? Ředidlo se mi moc používat nechce vzhledem k tomu že to je i na gumě. Předem díky za odpověd' :thumbup:

Re: Odstranění zbytků plastidipu

Napsal: 29 říj 2018, 15:34
od brabus
co WD 40. a škrabka?

Re: Odstranění zbytků plastidipu

Napsal: 31 říj 2018, 13:36
od majxi
Plastidip nahlodá,nebo sundá např. Benzín, nebo v Krajním případě u té gumy/plastu Aceton. U těch umělých hmot ale záleží na materiálu, já například nedávno chtěl sundat z plastové lišty zadního nárazníku u B5 Passatu barvu ( nějaké koště to střiklo bez základu sprejem, ke všemu na lištu se strukturou co není určená pro lak ). Čistá ipa s tím nehla, Aceton však ano a plastu vůbec neublížil, chce to však vyzkoušet na menším kousku snášenlivost. Určitě to potom chce něčím znovu vyživit. Na lak Aceton určitě ne.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk


Re: Odstranění zbytků plastidipu

Napsal: 01 lis 2018, 10:23
od mart
Škrabkou se prave na ty místa nedostanu (protože na ty místa sotva strčím prsty) a wdcko tam patlat nechci. Ten aceton vyzkouším. Díky za odpovedi :thumbup:

Re: Odstranění zbytků plastidipu

Napsal: 10 lis 2018, 16:31
od Mišell