Dekontaminace - Asfalt nebo zelezo ?

Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

Da se nejak poznat ceho mam na drsne kapote vic ? Nebo to udelat nekolikrat Trixem. nechci zas kupovat 2 pripravky.
BSD maniac
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Asfalt poznáž ne?polétavou rez taky i když není vždy vidět.Osobně nejsem zastáncem věcí 2V1 proto bych volil jeden produkt na rez a druhý na asfalt.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

je to na cerne metle ...
BSD maniac
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tak na černé metle nepoznáš nic.Možná by sis vystačil s clayem ten ti veme taky spoustu nečistot ale to už je pracnější.Záleží jestli chceš leštit .
Clay=leštění
Chem.dekont.=bez nutnosti leštění
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Samotnou chemickou dekontaminací neodstraníš úplně všechno. Chemická dekontamince je spíš brána jako takový předstupěň před prací s clayem, usnadní ti práci s ním a nebude se tolik zanášet.

Pokud auto nikdy nebylo dekontaminované a chceš tomu dát lásku, zvolil bych kombinaci claye a chem. dekontaminace :)
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Já tedy opačně začal bych chem.dekont. a pak clay :slight_smile:
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

clay delat nechci protoze nechci lestit, stim souhlasim se samotem0506, zatim jsem clay nikdy nepouzil. Nerikam ze by musel nejaky mering(nebo jak se tomu rika) vzniknou. Zvolim jen chemickou dek.
BSD maniac
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Trixe znám ale nikdy jsem sním nedělal ještě bych se mrknul na nějaké recenze nebo testy ve srovnání s jinými produkty.Potom bych se rozhodl.Ale na černé metle bych to neřešil až kdyby si to chtěl leštit tak bych udělal pořádnou dekontaminaci se vším všudy.
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

No pokud možno, vyhnul bych se produktům co jsou 2v1, je jasný že to je finančně náročnější, ale nejednou jsem tu četl, že výrobky fungují lépe samostatně. :)

Třeba odstraňovač poletavé rzi Bilt Hamber Korrosol je v pohodě a ještě je teď v akci na jednom webu s kosmetikou a hifi :D - 1l za 367Kč, s tím klidně dvě auta zvládneš :)
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

ano produkty znam. O tom Kerosolu vim. Primarna jsem, ale chtel zjistit ceho tam je vic, jestli jde nejak poznat na černé metle. Chci jen hladky lak ne jak smigrl bez pouziti claye... Chapu, že to nebude 100% staci 90% :D
BSD maniac
Odpovědět