Ako odstrániť asfalt bez odstraňovača asfaltu?

Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Odpovědět
Xenon
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2020, 17:07

Ahoj, fórum sledujem už dlhšie, ale až teraz potrebujem špecifickú radu. Pri umývaní na wapke som si všimol čierne bodky alebo stopy/šmuhy, pravdepodobne je to asfalt, prípadne guma z pneumatík. Po celom umytí to ešte ostalo na aute, ale ide to dole, ak sa čo i len trochu dotknem toho rukou. Tlak vody je na to však z 30-50 cm celkom slabý. Viem, že je najlepšie na to použiť tar/asfalt remover, ale ten momentálne nemám poruke. Je možné na to použiť odstraňovač hmyzu, prípadne dokonca detailer? Naozaj to vyzerá, že to treba len dostatočne nalubrikovať a zotrieť mikrovláknom. Potom by som to len opláchol vodou a zaleštil detailerom, čo poviete?

Ďakujem.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Clayem, případně opatrně technickým benzínem.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Xenon
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2020, 17:07

Clay a benzín by som použil, keby to bolo zaschnuté, ale ja to už viem jemne rukou z toho laku zobrať mikrovláknom. No asi by to chcelo nejak nalubrikovať počas toho, ako to beriem tou utierkou, tak rozmýšľam, či ešte pre istotu to nenamočiť v niečom, napr. v odstraňovači toho hmyzu alebo detailerom. Je možné použiť detailer aj na lokálne dočistenie alebo detailer je už len na vyleštenie laku, kde nie je žiadna kontaminácia? Tu na fóre totiž niekto postoval video, že sa s tým dá aj odstrániť trus, ak nie je k dispozícii práve odstraňovač hmyzu... Často to vidím vo videách zamienané pri odstraňovaní rôznych nečistôt, preto sa pýtam, či je možné núdzovo použiť aj to.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Detailer je velmi široký pojem.
Rozhodně je dobré mít mikrovlákno namočené v něčem, co přidá kluznost a třeba i pomůže s odstraněním. Kldině detailer, něco na hmyz případně ten odstraňovač asfaltu. Suchým mikrovláknem neutírat ;)
Xenon
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2020, 17:07

Tak nakoniec som mal poruke len klasický Carlson odstraňovač hmyzu, ale išlo to pekne dole. Je dosť možné, že to boli len zvyšky hmyzu. Píšem len, aby som uzatvoril toto vlákno. Vďaka za rady!
Odpovědět