Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Uživatelský avatar
Od Onionek
#5910
Dnes konečně vyzkoušeno na laku, tak se pokusím o menší recenzi, navíc to tu chybí jako samotné téma.Přípravek 2v1 od této světoznámé firmy, který vznikl spojením přípravků IronX a TarX.
Odstraňuje tedy jak asfalt, tak poletavou rez. Příprava laku mezi mytím a clayem. Dokáže lak vyčistit takovým způsobem, že clay už je jen formalita a nijak extrémně se Vám nezanese, tak jako při clayování ihned po předmytí a mytí. Možné použít samozřejmě i na disky, sklo.. Při použití doporučuji nastříkat na suchý povrch, počkat minimálně 5 minut, nebýt na přímém slunci, poté štětečkem pořádně rozrušit a opláchnout.
Hotovo, čistý lak jak nový. ;)

Na discích ovšem nefungoval tak dobře, jak bych čekal, spotřeba byla vysoká a bylo to obtížnější.

+ cena - nemusíte kupovat 2 různé produkty a samotná cena je velmi podobná IronX/TarX
+ velmi účinný jak na asfalt, tak na poletavou rez
+ prodloužíte životnost claye
+ pH neutrální

- "vůně", udává se citrónová, ale je to šílená žumpa, stačí otevřít v koupelně a máte to všude
- rozežírá všechny možné rozprašovače
- méně účinné na discích v hodně špatném stavu, ale i tak skvělý výsledekUživatelský avatar
Od Mr.Bean
#5913
Jo, ty jejich aromata stojí za to :D. Nejdřív višně, pak citrón, a stejně je to horší puch než ze žumpy :D

A bacha... Já mám 100ml trixe, půl roku jsem ho nepoužil a v rozprašovači nějak zcukernatěl. Dalo docela dost práce ho z toho dostat.
Takže při odstávce bych rozprašovač propláchnul, aby tam nic nezbylo :)
Uživatelský avatar
Od BigBang
#5917
já taky po použití trixe pumpu vytáhnul, zbytek nastříkal zpátky a pak pořádně projel vodou :) jinak co se týče funkčnosti - mě z disků sundal dost, ale něco ta nich zbylo (viz moje téma)... aby šlo všechno dolu, tak bych asi vyplácal celou flašku :? a uplně bez problémů mi to vzalo vazelínu, která byla na těch 16" rozmazaná od předchozího majitele snad ve všech vnitřcích kol ;)
Od Baddy
#6752
Tak moje zkušenosti s CarPro Trix - prostě perfektní. Dělal jsem to na Citroënu Saxo 1996 rok. Nános poletavé rzi a asfaltu byl na dveřích a prazích fakt velkej. A musím říct, že s přípravkem CarPro Trix žádnej problém! Spotřeba taky dobrá. Můžu vřele doporučit.
Uživatelský avatar
Od vesemi
#13481
Tahkle jsem Trixoval tři a půl roku staré bílé Punto, auto bylo do té doby myté jen různě po myčkách a jen párkrát naleštěný nějakou noname leštěnkou z benzínky. Nános polétavé rzi byl brutální, nejvíc toho bylo před zadními koly.
Přílohy
1.JPG
Zadní blatník
2.JPG
Detail zadního blatníku
3.JPG
Test
Uživatelský avatar
Od vesemi
#13482
Pokračování...
Přílohy
4.JPG
5.JPG
Zadní blatník po Trixu a SRP
7.JPG
Po SRP
Od philiph
#20263
Tak jsem zrovna nastrikal trix na peugeota 306 rv.1999. Smrdi to silene. Bez rousky bez sance s tim pracovat. Ale co bylo nejhorsi drazdi to hmyz takze se snazit pracovat v uzavrenym prostoru. Postrikal jsem auto a vyletel celej roj vcel z nedalekyho hnizda a zacal me napadat az tak ze jsem od auta musel utyct. A chytl jsem jedno zihadlo. Tak tedka cekam az se ty svine uklid i a budu moct jit vyclayovat to auto. Jenze ten sladkej lubrika t na clay ten hmyz laka taky :(.
Mazda 6 gh

to je možný :) Na takovéhle stř&iacu[…]