Příprava laku před aplikací vosku, čištění laku pomocí clay hmoty.
Od Onionek
Dnes konečně vyzkoušeno na laku, tak se pokusím o menší recenzi, navíc to tu chybí jako samotné téma.

Přípravek 2v1 od této světoznámé firmy, který vznikl spojením přípravků IronX a TarX.
Odstraňuje tedy jak asfalt, tak poletavou rez. Příprava laku mezi mytím a clayem. Dokáže lak vyčistit takovým způsobem, že clay už je jen formalita a nijak extrémně se Vám nezanese, tak jako při clayování ihned po předmytí a mytí. Možné použít samozřejmě i na disky, sklo.. Při použití doporučuji nastříkat na suchý povrch, počkat minimálně 5 minut, nebýt na přímém slunci, poté štětečkem pořádně rozrušit a opláchnout.
Hotovo, čistý lak jak nový. ;)

Na discích ovšem nefungoval tak dobře, jak bych čekal, spotřeba byla vysoká a bylo to obtížnější.

+ cena - nemusíte kupovat 2 různé produkty a samotná cena je velmi podobná IronX/TarX
+ velmi účinný jak na asfalt, tak na poletavou rez
+ prodloužíte životnost claye
+ pH neutrální

- "vůně", udává se citrónová, ale je to šílená žumpa, stačí otevřít v koupelně a máte to všude
- rozežírá všechny možné rozprašovače
- méně účinné na discích v hodně špatném stavu, ale i tak skvělý výsledek

Od Mr.Bean
Jo, ty jejich aromata stojí za to :D. Nejdřív višně, pak citrón, a stejně je to horší puch než ze žumpy :D

A bacha... Já mám 100ml trixe, půl roku jsem ho nepoužil a v rozprašovači nějak zcukernatěl. Dalo docela dost práce ho z toho dostat.
Takže při odstávce bych rozprašovač propláchnul, aby tam nic nezbylo :)
Od BigBang
já taky po použití trixe pumpu vytáhnul, zbytek nastříkal zpátky a pak pořádně projel vodou :) jinak co se týče funkčnosti - mě z disků sundal dost, ale něco ta nich zbylo (viz moje téma)... aby šlo všechno dolu, tak bych asi vyplácal celou flašku :? a uplně bez problémů mi to vzalo vazelínu, která byla na těch 16" rozmazaná od předchozího majitele snad ve všech vnitřcích kol ;)
Od Baddy
Tak moje zkušenosti s CarPro Trix - prostě perfektní. Dělal jsem to na Citroënu Saxo 1996 rok. Nános poletavé rzi a asfaltu byl na dveřích a prazích fakt velkej. A musím říct, že s přípravkem CarPro Trix žádnej problém! Spotřeba taky dobrá. Můžu vřele doporučit.
Od vesemi
Tahkle jsem Trixoval tři a půl roku staré bílé Punto, auto bylo do té doby myté jen různě po myčkách a jen párkrát naleštěný nějakou noname leštěnkou z benzínky. Nános polétavé rzi byl brutální, nejvíc toho bylo před zadními koly.
Přílohy
1.JPG
Zadní blatník
2.JPG
Detail zadního blatníku
3.JPG
Test
Od vesemi
Pokračování...
Přílohy
4.JPG
5.JPG
Zadní blatník po Trixu a SRP
7.JPG
Po SRP
Od philiph
Tak jsem zrovna nastrikal trix na peugeota 306 rv.1999. Smrdi to silene. Bez rousky bez sance s tim pracovat. Ale co bylo nejhorsi drazdi to hmyz takze se snazit pracovat v uzavrenym prostoru. Postrikal jsem auto a vyletel celej roj vcel z nedalekyho hnizda a zacal me napadat az tak ze jsem od auta musel utyct. A chytl jsem jedno zihadlo. Tak tedka cekam az se ty svine uklid i a budu moct jit vyclayovat to auto. Jenze ten sladkej lubrika t na clay ten hmyz laka taky :(.
Nissan 350Z Nogaro red

já koukám taky hlavně do německa... […]