Vosky, sealanty a keramiky - obecný pokec

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Kimi.K44
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2018, 13:32

Zdarec, nikde jsem se nedočetl jak je to s keramikou, všude se píše, že vydrží XXX dlouho, půl roku, 2 roky, 5 let atd, ale všude je řeč hlavně o odvádění vody. Jde mi hlavně o to, že bych rád aplikoval ochranu, která co nejvíce zabrání poškození laku (vlásečnice atd). Je mi jasné že není nesmrtelná a že se to škrábne, ale chtěl bych to minimalizovat takže keramika bude asi nejvhodnější. Jak je to ale s tou výdrží ? Když přestane fungovat odvod vody a neobnovuje se ani po resetu, znamená to že je keramika pryč ? Nebo tam stále je, a stále je to méně náchylné na poškození akorát už neodvádí vodu ? V případě že je přítomná i po třeba 2 letech ale neodvádí vodu, je potřeba ji odleštit a aplikovat všechny vrstvy znovu nebo stačí nanést jen poslední vrstvu (například SKIN od geyonu), obnovit tím hydrofobnost a renovaci laku provést třeba za další 2 roky s tím že povrch je stále pevnější než kdyby byl navoskovaný.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

vtipný :D
BSD maniac
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna




a dalsi souviseji si snad u toho najdes !
BSD maniac
Pavlík
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31 bře 2018, 15:56

Může mi někdo poradit na co je vhodná žlutá carnauba a navíc bílá ? Je to třeba tak že bílá je dobrá na černé a bílé laky , zatím co žlutá na červené ... ?
ChlebaSmaslem
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 20 úno 2017, 15:27

Ahoj chlapi,

dneska mě na motorce potkala slušná bouřka a jak jsem se tak koukal na navoskované kapoty jak z nich krásně ty kapky stékají, říkal jsem si škoda že mi takhle nefunguje i plexi na přilbě..

Máte někdo zkušenosti s voskováním plexi? Nebude se mi na tom při pohledu do sluníčka atd. tvořit "duha"?
Nebo na to mrsknout tekuté stěrače?

Budu rád za každou zkušenost jakou máte, jde mi hlavně o to aby se mi na plexi netvořila ta duha nebo jiný rušivý efekt..
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

dej BSD a budes spokojen
BSD maniac
F&F detailing
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11 led 2018, 10:42
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Zdrávím,
Setkal se už někdo s odstraňováním keramiky z vozidla?
Popř. Je na to nějaká chemie?
Děkuji za odpovědi :)
:thumbup:
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Čerstvě nanesená keramika se dá odstranit např. Veritasem https://www.detailingshop.cz/chemicke-c ... dmastovac/.
Vytvrdlé keramické povlaky odleštit :)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
VSLRA
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2016, 14:06

Ahoj, prosim o radu, dá se aplikovat keramika, konkrétně Gyeon Syncro v zimě? Chtěl bych myti atd udělat až bude venku kolem 5 stupňů. Pak auto vrazit do garáže a dát keramiku. Garáž mám zateplenou, ale bohužel ne vytápěnou, takže tam reálně může byt kolem 5-10 stupňů. Myslíte si že je to ok?

Přijde mi nové auto v lednu a rovnou bych to tam chtěl dát, proto se ptám.

Díky
VW Golf Sportsvan 1.4 TSI Maraton Ed. (basic bílá)- 04/2016-05/2018
VW Tiguan Allspace 1.5 TSI Comfortline (platinum grey metalíza) - dodání 02/2019
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nedoporučuju
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět