SONAX PremiumClass karnaubsky vosk

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
tom.i
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 pro 2017, 15:48

Zdarec,
hledal jsem tu na foru, ale nenasel jsem zadnou zminku o tomto vosku:
http://www.topautokosmetika.cz/topautok ... osk-211200
Kamos mi tvrdil, ze je to 100% karnaubsky vosk za velice priznivou cenu. Tak se chci zeptat, jestli s tim mate nekdo nejake zkusenosti.
Diky moc za odpoved.
Tom
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Za tu cenu si raději kup osvědčeného kolohnáta nebo Fusso.
tom.i
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 pro 2017, 15:48

Kolohnata?
Fusso myslis tento syntetickej "vosk", ze?
https://www.carmedia.cz/autodoplnky-a-z ... icky-vosk/
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

"KOLOHNÁT" (originální název Collinite No. 476 Super Doublecoat Paste Wax
BSD maniac
tom.i
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 pro 2017, 15:48

Prave jsem docetl to super vyzivny vlakno o Fussu a jsem na neho nahlodanej, jenom me prekvapuje, ze se nechyta po lesticku DJ pre-wax, kterou mam koupenou. Mno dobry, resit to teda tu nebudu, tohle neni vlakno o "kolohnatu" a Fussu.
Cili Sonax i kdyz je 100% karnauba tak asi nema moc smysl.
konkurent
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 30 dub 2014, 23:53

100% karnaubsky vosk neexistuje, najlepsie karnaubske vosky maju tusim do cca 40% karnauby, aspon co com cital ohladom voskou, tiez sa zatial len ucim, takze ma ked tak niekto opravi :)
Tom1no
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 20 led 2018, 11:08

Okolo tych 40% carnauby je este cena tychto voskov prijatelna. Myslim ze aj CHG xxx ma nieco vyse 40%
Ale...
Napriklad Raceglaze Signature Series Wax 55 obsahuje 55% carnauby :D
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Dodo dělá jeden echt vosk s vysokým obsahem karnauby. Ale ten už není na auto, ale na sebeobranu...

Toť mých 5 vteřin k vysokým obsahům karnauby 8-)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

tom.i píše: 01 kvě 2018, 19:01 Prave jsem docetl to super vyzivny vlakno o Fussu a jsem na neho nahlodanej, jenom me prekvapuje, ze se nechyta po lesticku DJ pre-wax, kterou mam koupenou. Mno dobry, resit to teda tu nebudu, tohle neni vlakno o "kolohnatu" a Fussu.
Cili Sonax i kdyz je 100% karnauba tak asi nema moc smysl.
Já si koupil vosk z aliexpresu a má mít výdrž 30 dní. Po týdnu od leštění je v čoudu na kapotě a boky už jsou ty pryč. Zhruba 3 týdny. Kapota 1TYDEN. Střechu jsem dal BSD. To drží doteď. Koupil jsem na ebay Fusso a zatím na zkoušku přeleštil přední kapotu a blatníky a musím říct paráda. Takový odvod vody je šílený. Mám to na černou metlu a varovali že z ebay ty na tmavé laky dělají fleky pokud se koupí od rusáků. Musím zaklepat žádné fleky se nekonaly. Na Sonax se vyprdni kup Fusso. Vylešti, odmasti a budeš spokojen
Odpovědět