Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
#60990
Zdarec, nikde jsem se nedočetl jak je to s keramikou, všude se píše, že vydrží XXX dlouho, půl roku, 2 roky, 5 let atd, ale všude je řeč hlavně o odvádění vody. Jde mi hlavně o to, že bych rád aplikoval ochranu, která co nejvíce zabrání poškození laku (vlásečnice atd). Je mi jasné že není nesmrtelná a že se to škrábne, ale chtěl bych to minimalizovat takže keramika bude asi nejvhodnější. Jak je to ale s tou výdrží ? Když přestane fungovat odvod vody a neobnovuje se ani po resetu, znamená to že je keramika pryč ? Nebo tam stále je, a stále je to méně náchylné na poškození akorát už neodvádí vodu ? V případě že je přítomná i po třeba 2 letech ale neodvádí vodu, je potřeba ji odleštit a aplikovat všechny vrstvy znovu nebo stačí nanést jen poslední vrstvu (například SKIN od geyonu), obnovit tím hydrofobnost a renovaci laku provést třeba za další 2 roky s tím že povrch je stále pevnější než kdyby byl navoskovaný.
#62007
Ahoj chlapi,

dneska mě na motorce potkala slušná bouřka a jak jsem se tak koukal na navoskované kapoty jak z nich krásně ty kapky stékají, říkal jsem si škoda že mi takhle nefunguje i plexi na přilbě..

Máte někdo zkušenosti s voskováním plexi? Nebude se mi na tom při pohledu do sluníčka atd. tvořit "duha"?
Nebo na to mrsknout tekuté stěrače?

Budu rád za každou zkušenost jakou máte, jde mi hlavně o to aby se mi na plexi netvořila ta duha nebo jiný rušivý efekt..
#62502
Ahoj, prosim o radu, dá se aplikovat keramika, konkrétně Gyeon Syncro v zimě? Chtěl bych myti atd udělat až bude venku kolem 5 stupňů. Pak auto vrazit do garáže a dát keramiku. Garáž mám zateplenou, ale bohužel ne vytápěnou, takže tam reálně může byt kolem 5-10 stupňů. Myslíte si že je to ok?

Přijde mi nové auto v lednu a rovnou bych to tam chtěl dát, proto se ptám.

Díky
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
Mercedes Benz C Class

Tak a máme léto, po jarní smr[…]