Soft 99 Fusso Coat

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Také jen pořádně umyji JARem, dekontaminuji, znovu umyji JARem, umyji kvalitním detailingovým šamponem, usuším, odmastím IPA a nanáším Fusso
capo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 25 lis 2013, 09:21

Ryco píše: 24 říj 2018, 14:27
Otevřel jsem si i ten článek vlesku, který je psán pro Fusso a tam je přímo napsáno, že se má lak odmastit:
"Umýt a chemicky dekontaminovat lak, obvykle Ironem.
Přeleštím lehce abrazivní leštěnkou, abych lak pořádně očistil.
Vezmu IPU a lak odmastím - klidně několikrát a důkladně.
Teprve teď nanesu Fusso."
No a právě tou lehce abrazivni lestenkou je myšlen ten dodo prime....
No je to prostě divný. Nějak to vymyslím.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

nic bych pod to nedaval jen odmastit.
BSD maniac
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Doporučovat přeleštění povrchu leštěnkou s obsahem olejů a pryskyřic a jako další krok odmaštění je podle mého názoru pěkná hloupost. První krok se tak prakticky stává zbytečným a jeho jediným efektem je úbytek produktu v balení a vyhozené peníze. Stejně tak aplikace tohoto typu leštěnek pod syntetické sealanty.

Pokud jde o nové auto, dobře popsal postup Ryco. Udělej chemickou dekontaminaci, odmasti (ne Ipou, ale vhodným odmašťovačem https://www.detailingshop.cz/chemicke-c ... rder=price) a aplikuj Fusso.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
tom.i
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 15 pro 2017, 15:48

Ja pred tydnem dodelal pripravu na zimu.
Umyl auto, chem.dekontam., clay, pak vylestil Menzrnou 3500, odmastit Prepem a pak aplikace 2 vrstev Fussa.
Od te doby parkrat prselo a kapicky krasne utikajou, aj na pohlazeni je lak krasne hladunkej.
Fidel
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 kvě 2017, 07:16

Čau borci, koupil jsem si tekutý FUSSO COAT 90 days. Na balení je napsáno DARK COLOR. No já mám auto v bílé perleti. Otázka tedy zní, můžu to tam normálně fláknout nebo v tom je nějaký zásadní rozdíl?

Díky :thumbup:
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

normalne to tam flakni zadny rozdil nepoznas.... :-D
BSD maniac
MiRi8
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07 kvě 2019, 10:21

Máme měsíc nové auto. Nejdřív jsem chtěl aplikovat SOFT99 Fusso Coat 12, nakonec jsem si to rozmyslel. Odradila mě pracnost aplikace. Moje ambice je 2x za rok dát vosk. Auto parkuje v garáži. Tak jsem zakoupil SOFT99 Fusso Coat F7 ALL COLORS (na .
Auto jsem důkladně umyl na bezkontaktní myčce. Doma jsem jako Clay použil ONR (Optimum No Rinse). Rozředil jsem 1:50 nastříkal na auto a po chvilce setřel. Po důkladném uschnutí jsem aplikoval F7. Překvapilo mě jak je vosk řídký. Použil jsem dodávaný aplikátor. Auto rozdělil na tři části. Nanesl vosk. Počkal 10min a vyleštil. Hodina práce. Krásně jednoduché. Žádné šmouhy nic.
Nyní jednou za týden přijedu na myčku a za 20,- auto demineralizovanou vodou opláchnu a pak osuším. Naprostá spokojenost. Samozřejmě záleží jak dlouho vosk vydží. Výrobce udává 7 měsíců. Uvidíme.
capo
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 25 lis 2013, 09:21

Já jsem nanášel to 12 Fusso někdy začátkem listopadu.. Meju auto vlastně jen s pomocí aktivní pěny ValetPro Advanced Neutral Snow a šamponu ValetPro Concentrated Car Shampoo. Obojí ph neutrální. Přesto nejsem s výdrží vosku spokojen, během půl roku se jeho hydrofobnost téměř kompletně vytratila, a to zejména na dotyk (ruka vůbec neklouže). A to jsem ještě tak 1-2x nanášel Fusso Coat Speed & Barrier abych to přiživil. Prostě udávaná výdrž 12 měsíců ani smykem. Kecy v kleci.
Teď jsem ho nanášel znovu, už jsem to nevydržel :).
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování


MiRi8 píše:
Auto jsem důkladně umyl na bezkontaktní myčce. Doma jsem jako Clay použil ONR (Optimum No Rinse). Rozředil jsem 1:50 nastříkal na auto a po chvilce setřel.
Vysvetlis nam ten postup? Jak jako pouzit onr jako clay? Onr se pouziva jako lubrikace pro clay a ne misto nej. Obrázek
A pak jsi to odmastil? Jestli ne, tak to moc dlouhy trvani ten vosk mit nebude..


K tomu fusso 12 month.
Mel jsem ho na aute asi 9 mesicu a porad jeste fungoval, puzival jsem bilt hamber penu a dj btbm sampon.. Nicim jsem neprikrmoval...

Odpovědět