Vosky, sealanty a keramiky - obecný pokec

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Pod Fusso se nic nedává. Vyleštíš odmastíš a nanášíš Fusso. Pokud chceš dávat podklad tak si zvol jiný vosk třeba Collonite
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Ok chapu to dobre ,že čímkoli vylestim treba lime prime nebo neco jineho a pak hlavne odmastit pred voskem?
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Ne, pod některé vosky se podklad dává a pod některé ne. To je třeba si zjistit kdy je třeba podklad. Fusso na podkladu nedrží. Pokud vyleštíš lime prime tak je blbost odmašťovat jelikož prime maskuje. Takže když pak odmastíš tak to maskování sundáš.
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Vsak si psal, ze vylestim a odmastim pred fussem. Tak lime prime vylestim a odmastim
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Nebo lime prime neni lestenka?
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Ano psal.Tak pokud to tak chceš tak jo. Jen jsem ti chtěl říct, že po lime prime nemusíš odmašťovat, ale jen u některých vosků. Tak ksem ti dal návrh neodmašťovat a koupit Collonite, odmašťovat a koupit Fusso. Collonite, ale nemá tak velkou výdrž jako Fusso.
Já mám Fusso a dělal jsem to CarPro Reflect a odmašťoval Prepem
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

martina4 píše: 23 dub 2019, 18:08 Nebo lime prime neni lestenka?
Ano je.
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Jo super diky uz ti rozumim. Kazdy tady pise o nejake Ipe na odmastovani. Je to o dost levnejsi nez prep. Co si o tom myslis?
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

IPA - Izo Propyl Alcohol je na odmašťování tak jako Prep, ale IPA rychlejí vyprchá a drhneš jako by na sucho. V tomhle je lepší Prep, který tak rychle nevyprchá a můžeš tak dýl "drhnout" microvláknem. A Prep pěkně voní a je malá spotřeba. IPA se ředí destilkou 1:5
https://www.detailingshop.cz/cistice-la ... ol-99--1l/
Uživatelský avatar
no_hits
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 23 dub 2019, 23:30

Ahoj, řeším podobný dilema jako martina4.
Rád bych použil Fusso (F7) , ale potřebuju předtím rozleštit drobný škrábance od nesprávného ručního mytí přechozím majitelem a minerální stopy po kapkách přípravkem DJ Lime Prime Plus.
Problém je že jsou tu 2 tábory:
1. tvrdí, že můžu použít DJ Lime Prime Plus, pak odmastit a nanést Fusso (F7)
2. tvrdí, že to nemá smysl, protože při odmaštění škrábance zase vylezou

Rád bych teda věděl kde je pravda, případně jestli jde použít BH Double Speed Wax (ale tuším že je to podobný jak Fusso takže odmastit). V nejhorším případě Collonite, kterej tvrdíte že by to měl zvládnout ale zase co jsem viděl v zimním testu, tak byl slabší na výdrž.
Odpovědět