Ochrana antikorozní (kov, plast, lak)

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Sidonio
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 29 led 2014, 21:54

Ahoj, v minulosti jsem nakupoval prostředky na kompletní péči o lak, vše ok.
Když jsem např. na moto použil Surfex HD (ředěný) perfektně vše umylo, ale po čase trochu koroze na šroubech motoru. Někde jsem četl, že ideální je používat např. ACF50 (kompletní ošetření moto). Zdá se mi dost drahý, ale proč ne, když lze použít i na lak. Zvažuji test něčeho podobného Ambersil 40+, zkoušel jsem jen Dinitrol 40 a zdá se vše ok. Mohlo by vadit laku?
Hledám něco jednoduchého, na mytí používám Chemical Guys Glossworkz a pak už bych chtěl jen nějaký konzervat na vše samozřejmě na rozumnou cenu.
Velké mytí (šampon, poletavá rez, clay, leštěnka, vosk dělám 1x za 3 roky)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Mel jsem tady rozepsany delsi prispevek, ale behem psani se mi to odhlasilo, takze znovu v rychlosti:

– Asi neporadim primo, ale treba sampon BH Auto Wash o sobe tvrdi ze ma antikorozivni prisady, takze jeho pravidelne pouzivani by mohlo nastup koroze na obnazenych kovech docela zpomalit
– na DetailingWorldu byl kdysi velmi obsahly test kde nekdo vzal vsechny tyhle srandy (ACF50 tusim bylo mezi nima), osetril pulku holych ocelovych desek a pak to dal vystavit na verandu sveho domu u oceanu, bohuzel to nemuzu najit, ale treba si nekdo jiny vzpomene
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

Odpovědět