Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Od yankee31
to nechápu, já mám obrovský mikrovláknový aplikátor s kapsou na ruku(aby mi nepadal na zem), vosk mám teda Soft99 Pearl&Meta(plechovka je ale stejná) a nanáší se mi úplně v pohodě. dokonce se i v pohodě roztírá a to jsem to dělal v tropických vedrech na sluníčku
Od spitfire
Co jsem odposlechl v několika videích - Fusso by se měl rozleštit po pár minutách a to z důvodu, že obsahuje jak látky které zvyšují přilnutí k laku, tak rozpouštědla, které nejen že dělají pastovitou konzistenci, ale také usnadňují vyleštění jelikož brání zatvrdnutí "lepidel". Tyto rozpouštědla by měli relativně rychle vyprchat, podle okolní teplot, proto Soft99 uvádí v létě 5-10 minut.

Ve chvíli co se tato doba překročí, rozpouštědla vyprchají a odstranění je obtížnější. Zároveň jsem četl, že se nedoporučuje mikrovláknový aplikátor - usazuje se v něm větší množství vosku, který se pak snadno zachytí na hranách a může dělat fleky.

Zmíněný Soft99 Pearl&Metallic je spíše vosk než coat, který by měl jít v pohodě rozleštit i po zaschnutí, jen to může udělat mapy/skvrny.

Zkoušeli jste Soft99 Fusso mirror shine? Mají dvě verze, jedna je jen mirror shine, což by měl být nějaký vosk, ale pak mají gelový Fusso mirror shine, což by měl být sealant s výdrží až 9 měsíců a zároveň s leskem, bohužel zatím nemám vyzkoušeno.

Edit: upraveno slovní spojení s mikrovláknem, které bylo matoucí.
Naposledy upravil(a) spitfire dne 24 čer 2019, 23:17, celkem upraveno 1 x.
Od HonzaD
spitfire píše:
24 čer 2019, 10:07
Zároveň jsem četl, že se nedoporučuje mikrovlákno - usazuje se v něm větší množství vosku, který se pak snadno zachytí na hranách a může dělat fleky.
Máš teď na mysli aplikátor, že? ;) Na první přečtení to zní, že máme zahodit mikrovláknovou utěrku a rozleštit vosk tričkem :D

Jednou mě fusso pozlobilo, když jsem ho zkoušel nanášet ve spěchu veknu pozdě večer při cca 5°C, když do toho začalo drobně mrholit až krápat. :D
Jinak stačí podle mě dávat opravdu TENKOU vrstvu, rozleštit po zavadnutí včas a je to v pohodě.
Od martina4
Nejak me prostě nepřesvědčil ten vosk, blbe se s nim dělá a lesk taky nic moc. Asi ho prodam. Jediné co je super je odvod vody a asi výdrž. To ale posoudim pozdeji. Tak budu zkoušet neco jineho. Co byste mi doporucili? Uz neresim velkou výdrž, ale chci co nejvetsi lesk. Mam cernou perlet
Od optimas
Řeknu ti to asi tak, když to neumíš tak to nedělej. Svádět to na vosk umí kde jaký jouda, ale aby našel příčinu to ne. Když ti říkali dělej to strojně ty ne. Tak se babráš ručně. Ipa ti vevysychá tak asi blbá konzistence a že jsi kapotu blbě rozleštil to už je další věc. Ale hlavně že je Fusso špatné. Už jsem ti to psal jednou kup si u pumpy Turtle wax a patlej to od rána do večera a nic nezkazíš. Aže ti vosl zalezl do spár a tam ti zbělal? Proboha a komu né. Musíš ho od tama dostat.
Mám černou perleť a Fusso a naprosto luxusní lesk, ale vždy to před voskem přetáhnu orbitkou a Reflectem a pak dávám Fusso.
Od martina4
Ok ještě bych mu dal šanci a zkusil znovu. Asi by to chtelo fakt strojne zkusit, ale nejak se toho bojím. Turte z benzinky nechci to v zadnem pripade. Ta orbitka to se da sehnat za kolik cca? Leda zkusit na druhem aute starsim co mam doma.
Od shalibaba
Souhlas s optimasem.
Mám také černou perleť, na jaře dekontaminace a ruční přeběhnutí leštěnkou AF TOUGH PREP, odmaštění GYEON PREP a šup na to tenoučkou vrstvu Fussa - loni pěnovým aplikátorem (piškotem, ale v červené barvě - jemnější), letos molitanovým kolečkem, přichyceným k ručnímu držáku - lepší - rychlejší práce - nanesení vosku po celé ploše molitanového kolečka. Výsledek na výbornou! Rozleštění vosku po cca. 15-20 minutách při nějakých 20 stupních bez sluníčka - voskuji zásadně brzo ráno.
Před fussem jsem používal vosk od CHG - 3X - podle mne lesk stejnej - anebo na fusso ještě nahodit nějakej detailer.
Od spitfire
HonzaD píše:
24 čer 2019, 11:32
Máš teď na mysli aplikátor, že? ;)
Jasně, myslel jsem aplikátor, u kterého chceš, aby na něm bylo minimum produktu, kdežto na utěrce chceš produktu co nejvíce, proto bereš mikrovlákno :).

martina4 píše:
24 čer 2019, 15:01
Nejak me prostě nepřesvědčil ten vosk, blbe se s nim dělá a lesk taky nic moc. Asi ho prodam. Jediné co je super je odvod vody a asi výdrž. To ale posoudim pozdeji. Tak budu zkoušet neco jineho. Co byste mi doporucili? Uz neresim velkou výdrž, ale chci co nejvetsi lesk. Mam cernou perlet
Fusso coat je, dle názvu, coat - ochranná vrstva. Není to vosk, co nějak extra zvyšuje lesk, na to mají jiné produkty, jako king of gloss.
Od spitfire
Začít můžeš samozřejmě hned :D Druhá věc je, k čemu to bude, jelikož překryješ Fusso coat tím druhým voskem/detailerem.
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 77
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]