Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Od optimas
#63549
Lak je loni na kapotě nový, ale stříkáno ve značkovém servisu.
Ano po pastě odmašťuju Prepem a zkouším i Ipou a teď jsem to odmašťoval 3x. Fusso nanáším opravdu tenkou vrstvu žlutým piškotem a teď jsem rozlešťoval tímhle po 15 minutách zaschnutí a naprostý luxus https://www.detailingshop.cz/uterky-a-r ... va-uterka/.
Vůbec jsem nemusel tlačit, jen tak zlehka a šlo to krásně rozleštit. Na střechu jsem si bral i štafle a díval se zhora a nic. To samé přední blatníky jsou v pohodě. Jedině ten nový lak, že by to dělal.
Jedna doplňující otázka, čím dostat dolů leštící pastu z černých nelakovaných plastů a nejsou hladké. Z hladkých plastů to jde krásně dolů. Zkoušel jsem to APC 1:10 a nechytal jsem se. Jak to odstranit?
Od optimas
#63576
Ahoj, chystám se dát na přední kapotu matnou wrap folii a týpek říkal, že sundat Fusso není problém, že na to má IPA a to půjde, ale když jsem viděl tu roli zelených papírových ručníků tak se obávám o poškození laku jak to bude drhnout. Mám černou Hondu takže měkký lak. Hodně lidí píše, že se musí Fusso odleštit jinak to nejde. Je to tak?
Uživatelský avatar
Od brabus
#63581
2x jarem a bude pryc. Ipou muzes vzit, ale mikrovlaknem. Papirovy rucniky mu narvy do kloaky.
Od optimas
#63583
Budu u toho tak si ho pohlídám a v kufru bude mikrovlákno. Dneska jsme zkoušeli dát kousek te folie na prasáka. Takže na neumyté neodmaštěné auto a světe div se ta folie tam držela celkem slušně. I on byl překvapený jak to drží
Od Cherryman
#63590
Ahoj všichni, pročetl jsem celé vlákno a hodnê se tu rešilo co dat pod Fusso. Váš závêr je NIC, a pokud tam nêco zbylo, tak radnê odmastit, jinak Coat zlobí, nebo ménê drží a dêlá fleky. Nojo, ale co když potrebuju skryt drobné škrábance a hologramy na co samotne Fusso nestačí? Což použít Soft99 Micro Liquid Compound ? Pokud budu vycházet z toho, že je to syntetika ( nikdo zatím nepotvrdil) a stejná firma, nemuselo by se snad pred Coatem odmaštovat/sundávat vrstvu, efekt compoundu a zataženÿch škrábancü by züstal a mohlo by se to spojit bez ztráty životnosti vrchní vrstvy. Nebo se mÿlím?
Od optimas
#63591
Pár stránek zpět tady kolega psal, že dává pod Fusso Lime Prim a nemá problém. Tak vyzkoušej a uvidíš. Není nic lepšího než vlastní zkušenost a překrývat hologramy je blbost. Co je tak nevytvořit než je maskovat.
Od Cherryman
#63600
Hm, a jiný kolega zase psal, že je to blbost, protože LP je na přírodní bázi a pod syntetiku nepatří a před FUSSEM je nutné odmastit, tedy vlastně LP sundat. S tímto názorem se ztotožňuji víc, a to z důvodu, že LP 100%ně obsahuje lubrikační oleje, tedy mastnotu. O hologramech a škrábancích jsem se asi nevyjádřil dost přesně, ne každý si kupuje nové auto, takže tvá druhá rada je mimo mísu.
Ještě k tomu překrývání. je mi jasné že abrasivní leštěnkou část defektů"odbrousím", ale část těch hlubších tam zůstane a je potřeba je vyplnit/překrýt/zamaskovat. Proto řeším podklad pod Fusso, který by mohl pod ním zůstat a nemusel by se strhávat odmaštěním a pod. Toto u nové káry odpadá, ale to není můj případ.
Rád bych dostal třeba radu typu : "Soft99 Micro Liquid Compound je opravdu syntetika a s Fussem by se měla spojit." :unknw: apod.
Od optimas
#63603
Hele já napsal pouze to co je tady o pár stránek zpět a kdo má jakou zkušenost z praxe. Ju? Myslíš že vyleštit lak bez hologramu je mimo mísu? Tak proč pak detaileří leští bez hologramu? Ale ldyž chceš hologramy proč ne. :D
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 80
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]