Teorie s podkladama k zamyšlení

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Přidám svůj dotaz. Mám dva podkladový produkty, Wet Mirror Finish a Lime Prime. Lime by měl oproti WMF obsahovat jemná abraziva zatímco WMF je především zvýrazňovač lesku bez obsahu abraziv. Pokud vycházím z předpokladu že po clayi bude lak hladký tak bych mohl teoreticky použít jeden z nich. Je asi velká blbost použít oba naraz co? A pokud ne tak čim začít, teoreticky asi Lime a pak WMF a pak vosk. Předpokládám že oba fungují jako vazební můstek pro následný vosk, jen jeden více čistí lak a druhý více zvýrazňuje lesk.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Do tématu Raceglaze 55 jsem dal fotku stavu vosku po 3 měsících. O víkendu půjde raceglaze 55 nuceně dolů a místo toho udělám test s tím podkladem :)
A teď otázka. Co použít za vosk? Mám na výběr Chemical Guys 5050, Poorboys Natty`s RED a nebo Finish Kare?
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Co udělat na každou půlku pokladu tři třetiny každou jiným voskem a získáš šest kombinací :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Dobrá myšlenka :D Bude to test, přírodní, polosyntetika a syntetika. :thumbup:
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nejake nove poznatky? Ja si teda treba myslim, ze vosk nebude mit zadne velke potize drzet na odmastenem povrchu, ale taky jsem se dodnes nedostal k tomu to otestovat.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Ne, vubec jsem nemel cas test udelat :( a nevim jestli se k nemu dostanu ted.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Zdar tak na tento test se moc těším. :thumbup:
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

podobné zadání testu mám připravené už dlouho...objeví se v něm několik druhů ochran, různých vrstev a na různě připravené povrchy :)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Me by to teda zajimalo teda ciste jen pro vosky, zbytek na neodmasteny povrch stejne ani jit nemuze :D
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Huráááááá, konečně po půl roce jsem se dostal k testování teorie s podkladama. Jde o to jestli podklad opravdu prodlouží životnost vosku.

Venku bylo 7 až 8 C°. Nejlepší podmínky to nejsou, ale podle mě by neměly výrazně ovlivnit test.
Test bude proveden na kapotě pracovního auta, které je v provozu denně. Nestojí pod žádnou střechou a je to hlavně pracant, takže skoro nikdy nebylo nějak pořádně umyto natož detailingováno.

Postup:
1. Oplach čistou vodou

2. Auto jsem prvně umyl šamponem Chemical Guys Citrus Wash & Gloss. Aplikoval jsem přímo na houbu asi 10ml šamponu a následně umyl kapotu.

3. Oplach čistou vodou

4. Clay (starší Dodo juice BoB clay) + lubrikace roztokem Optimum No Rinse ředěné 1:50. Auto nebylo nikdy clayováno a tak clay dostal pořádně za uši. Postupoval jsem vždy po půl kapotě.

5. Oplach čistou vodou - U oplachu mě překvapilo, že Optimum No Rinse dokáže na povrchu
laku vytvořit nějakou si "ochranu".

6. Umytí šamponem Chemical Guys Citrus Wash & Gloss - 5ml šamponu přímo na houbu.

7. Oplach čistou vodou - "ochrana" co zanechal Optimum No Rinse je pryč z toho soudím, že šampon CG W&G je velmi silný šampon vhodný také jako čistič laku.

8. Sušení. Kapota rozdělená na dvě půlky páskou.

9. Strana řidiče vyčištěna roztokem IPA - izopropylalkohol, ředěný 25% IPA, 75% voda. Nastříkal roztok, nechal 2 minuty působit a setřel čistou utěrkou.

10. Strana spolujezdce vyčištěna/vyleštěna leštěnkou Dodo Juice Lime Prime - aplikoval jsem novým bílým mikrovláknovým aplikátorem. Aplikátor po půlce kapoty špinavý = DJ Lime Prime opravdu dokáže ještě lak dodatečně vyčistit. A to jsem clayoval docela důkladně.

11. Nanesení jedné vrstvy tvrdého přírodního vosku Dodo Juice Banana Armour.

12. Rozleštění po 15 minutách.

Po zkoušce s vodou se obě poloviny chovaly totožně=navoskovaně.

Záměrně jsem zvolil všechny přípravky od značky Dodo Juice aby nedošlo k tomu, že by si přípravky nerozumněly.

Za měsíc umyju auto šamponem Dodo Juice Born to be Mild. Šampon neobsahuje žádné vosky, takže by neměl nějak zkreslovat test.

:D Takže, za měsíc dám report.
Přílohy
Beading - sheeting.
Beading - sheeting.
Beading - sheeting.
Beading - sheeting.
Beading - sheeting.
Beading - sheeting.
Dodo juice banana armour.
Dodo juice banana armour.
Dodo juice Lime Prime po.
Dodo juice Lime Prime po.
Dodo juice Lime Prime před.
Dodo juice Lime Prime před.
Rozdělená kapota na dvě poloviny.
Rozdělená kapota na dvě poloviny.
"Ochrana" od Optimum no Rinse.
"Ochrana" od Optimum no Rinse.
"Ochrana" od Optimum no Rinse.
"Ochrana" od Optimum no Rinse.
Clay.
Clay.
Oplach vodou.
Oplach vodou.
Umytí šamponem Chemical Guys Citrus Wash & Gloss.
Umytí šamponem Chemical Guys Citrus Wash & Gloss.
Odpovědět